instagram
en
pl
home

Dekada z designem w Pozaniu

Organizując po raz pierwszy w 2009 roku arenę DESIGN Międzynarodowe Targi Poznańskie miały gotowy pomysł na wydarzenie, które byłoby skierowane zarówno do producentów, architektów wnętrz, projektantów jak i do studentów szkół wyższych o profilu artystycznym oraz technicznym. - arena DESIGN od początku istnienia akcentowała swój biznesowy charakter. Była i jest odpowiedzią na potrzeby producentów, którzy mają już coraz większą świadomość o konieczności współpracy z projektantami. W tym roku o swoich doświadczeniach w tym obszarze mówili wyjątkowi goście. Pierwszego dnia był to pracujący dla znakomitej marki Ligne Roset duet Patrice Bert i Christian Werner. Natomiast drugiego dnia wątek ten kontynuowali Job Smeets i Luza Mazza z firmy Slamp - mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN.

Motywem przewodnim jubileuszowej edycji areny DESIGN były POKOLENIA/ GENERATIONS. Wokół tego hasła koncentrował się także program wydarzenia. Sporo zatem było o projektowaniu z myślą o osobach starszych, ale też o tym jak wykorzystywać w procesie projektowym wizję i kreatywność młodych ludzi.

Pokochaj orginał

Ważnym elementem jubileuszowej edycji areny DESIGN były także wystawy specjalne - ?WE #loveOriginals, VIVA light, Start-Design!-Up oraz TOP DESIGN. Pierwsza powstała z inicjatywy stowarzyszenia #loveOriginal i została zorganizowana w Polsce po raz pierwszy. Jej celem było zaprezentowanie ikon designu oraz podkreślenie ich autorskiej tożsamości. - Naszym marzeniem jest świat bez podróbek. Nasza ekspozycja miała przekonywać odbiorców jak ważny jest szacunek dla twórcy - tłumaczy prezes stowarzyszenia #loveOriginals Berenike Milkowska-Milbrodt. Na wystawie VIVA light, która z roku na rok zwiększa swoją powierzchnię, można było zobaczyć np. lampy – świetlne totemy zaprojektowane przez gościa specjalnego Joba Smeets dla marki Slamp. Ciekawe i cieszące się sporym zainteresowaniem stoisko miały też start-upy, które design traktują jako element budowania swojej przewagi konkurencyjnej na rynku. Z kolei na wystawie TOP DESIGN można było zobaczyć produkty, które jury nagrodziło znakiem TOP DESIGN award 2018. W tym roku to oznaczenie otrzymało 9 produktów, reprezentujących 7 różnych kategorii tematycznych.

Blok targów MEBLE POLSKA, HOME DECOR, arena DESIGN w dniach 6-9 marca br. odwiedziło blisko 21 tys. osób.

16.17_IMG_3641.jpgmini.jpg16.17_IMG_3864.JPGmini.jpg16.17_IMG_4999.jpgmini.jpg16.17_IMG_5088.jpgmini.jpg16.17_IMG_5769.jpgmini.jpg16.17_IMG_1737.jpgmini.jpg16.17_IMG_1915.jpgmini.jpg16.17_IMG_1961.jpgmini.jpg16.17_IMG_2029.jpgmini.jpg16.17_IMG_2147.jpgmini.jpg16.17_IMG_2357.jpgmini.jpg16.17_IMG_2392.jpgmini.jpg

 

.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact