en
pl
home

Jury konkursu TOP DESIGN award 2017:

Bogumiła Jung – przewodnicząca jury konkursu, projektantka i prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych i prorektor ds. kontaktów z interesariuszami zewnętrznymi Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

Marek Adamczewski – projektant, kierownik katedry Projektowania Produktu na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, właściciel studia projektowego MARAD DESIGN.

Mikołaj Wierszyłłowski – projektant i architekt wnętrz. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa. W 2001 roku wspólnie z Robertem Nowakowskim założył studio projektowe. Dziś razem z Amitem Morem, Dorotą Jaśkiewicz, Krzysztofem Posmykiem, Anną Kolesińską, Agnieszką Śmigaj, Kingą Kanjp,Mateuszem Balcerkiewiczem, Pawłem Pankiem i Magdą Konofalską projektuje wnętrza i produkty w pracowni Wierszyłłowski i Projektanci. Prace powstające w studio prezentowane były na wielu wystawach polskiego wzornictwa, otrzymywały nagrody. Projekty wielokrotnie prezentowały magazyny poświęcone architekturze i wzornictwu. Klientami pracowni są zarówno znane marki i korporacje jak i klienci indywidualni.

Daria Burlińska – projektantka i absolwentka wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Poznaniu. Właścicielka marki oświetleniowej DBWT.PL oraz pracowni wnętrz SZARA / studio. Jej projekty lamp zyskały uznanie międzynarodowego gremium i są prezentowane na najbardziej prestiżowych targach wyposażenia wnętrz, m.in. iSaloni w Mediolanie. Specjalizuje się również w projektowaniu wnętrz użyteczności publicznej. Projektowała dla m.in.: Pizza Hut, Galerii Miejskiej Arsenał, Urządu Marszałkowskiego Województwa Wielkoposkiego, Klubokawiarnii Meskalina oraz dla wielu inwestorów indywidualnych. Prowadzi warszaty kreatywne dla dorosłych i dzieci. Jej wideoporadnik „Zadania domowe” jest jednym z najczęściej pobieranych tytułów wśród polskich podcastów kulturalnych z iTunes. Z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi współpracuje od 2013 roku.

Maria Jeglińska – projektantka i założycielka Biura Projektowania i Badań. Wykształcona w Szwajcarii (w 2007 roku ukończyła studia na prestiżowej ECAL w Lozannie), zdobywała doświadczenie pod okiem sław światowego designu: Ronana Bouroulleca, Konstantina Grcicia i Alexandra Taylora. W styczniu 2008 roku magazyn "Wallpaper" umieścił ją w rankingu najbardziej obiecujących młodych talentów. Ma na swoim koncie udział w najważniejszych międzynarodowych wystawach i targach designu (Salone del Mobile w Mediolanie, London Design Festival czy Biennale Designu w St. Etienne), a jej projekty realizują tacy producenci jak Ligne Roset, Cinna i DesignMarketo. Znaczną część swojej aktywności poświęca pracy konceptualno-badawczej: w think tanku W.I.R.E. z siedzibą w Zurychu, we współzałożonym przez siebie w 2010 roku EESTT (Eastern European Study Think Tank).

Dariusz Kuźma – projektant i dziekan Wydziału Architektury i Wzornictwa, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

Dominik Głąb – projektant i przedstawiciel Studia Projektowego JANUSZ KANIEWSKI DESIGN Sp. z o.o. Jest absolwentem Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie, ostatni wychowanek i kontynuator drogi Cezarego Nawrota. Współtwórca Pracowni Podstaw Projektowania dla przyszłych projektantów na Wydziale Wzornictwa w Warszawie. Projektuje wirtualne przedmioty, które można potem znaleźć w realnym świecie, na półkach sklepowych. Laureat nagrody Dobry Wzór,

Małgorzata Szczepańska – redaktor naczelna magazynu ELLE DECORATION.

Wojciech Trzcionka – dyrektor wydawniczy magazynu DesignAlive – patrona medialnego tegorocznej edycji areny DESIGN.