instagram
en
pl
home

Sprawdźcie, co dla was przygotowali nasi partnerzy!

1. Concordia Design

Concordia Women. Projektantki: przedpremiera Ani Orskiej

Design dla kobiet w Dzień Kobiet!

8 marca zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z projektantką Anią Orską: przedpremierowy pokaz jej najnowszej kolekcji biżuterii. Tym wydarzeniem rozpoczynamy w Concordia Design cykl, podczas którego będziemy przedstawiać, i poznawać lepiej, polskie projektantki. Chcemy dopytywać o ich sposoby pracy, dotychczasowe sukcesy i plany na przyszłość , a także prezentować ich najnowsze projekty. 8 Marca Ania Orska przedpremierowo zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję: po raz pierwszy opowie o kulisach jej powstawania – towarzyszącej projektowaniu inspirującej podróży, przenosząc nas jednocześnie w jej nietypowy klimat.

Podczas spotkania biżuterię będzie można nie tylko obejrzeć, ale także kupić!

Liczba miejsc jest ograniczona, Gości chętnych do udziału w wydarzeniu prosimy o zapisy.

Kiedy? 8 marca 2018, o godz. 18.00

Gdzie? Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3

Zapisy? Przez panel na stronie www.concordiadesign.pl

Po premierze zapraszamy do restauracji Concordia Taste! Czekają specjalne atrakcje: kobiece menu i winny open bar. Więcej informacji znajdą Państwo tu: http://bit.ly/2GzCYK3. Zapraszamy!

l1.JPG

2. SPOT. zaprasza na warsztaty kulinarne!

SPOT. to unikalne pod względem oferty i wizerunku nowoczesne miejsce łączące różnorodne doświadczenia i zjawiska (sztuka, design, literatura, moda, stylizacja, kuchnia, sport), stworzone nie tylko w celu sprzedaży atrakcyjnych usług i przedmiotów, ale i kreowania twórczego spędzania czasu wolnego w gronie przyjaciół i rodziny (szczególnie z dziećmi). To miejsce dla osób poszukujących nowych rozwiązań, w którym w interesujący sposób można spędzić czas, wziąć udział w warsztatach, wypić kawę, poczytać, poprzebywać wśród oryginalnych przedmiotów, a nawet zabrać je do domu.

SPOT. to miejsce niezwykłe, jakiego w Poznaniu jeszcze nie było.

SPOT. zaprasza na warsztaty kulinarne. Informacje o zapisach na stronach warsztatów. Warsztaty są płatne.

3.03. godz. 11-14 oraz 15:00 – 18:00 Warsztaty kulinarne kuchnia wegańska: opis: http://www.spot.poznan.pl/pl/node/4153

4.03. godz. 11:00-14:00 warsztaty kulinarne z ale kosmos; opis i zapisy: http://www.spot.poznan.pl/pl/node/4167

6.03. godz. 18:00-20:30 Warsztaty wiedzy o winie; opis i zapisy: http://www.spot.poznan.pl/pl/node/4189

6.03. godz. 18:00-20:00 Warsztaty kulinarne sushi; opis i zapisy: http://www.spot.poznan.pl/pl/node/4175

7.08. godz. 18:00-20:30 Warsztaty kulinarne kuchnia francuska; opis i zapisy: http://www.spot.poznan.pl/pl/node/4171

l1.JPG

3. SCHOOL OF FORM - daj się zaprosić na "Środę z designem"

School of Form zaprasza na trzecią edycję "Środy z Designem". Tym razem w ramach wydarzenia Miasto Żyje Designem podczas arena DESIGN 2018. To zarazem kolejna okazja do tego, by nas odwiedzić, wziąć udział w wydarzeniach, poznać naszych wykładowców, warsztaty i pracownie, skonsultować portfolio.

Zapisy: Na zajęcia w ramach Środy z Designem obowiązują zapisy – formularz zgłoszeniowy jest dostępny na www.sof.edu.pl od 19 lutego.

Harmonogram spotkania:

15.00-16.30

  • warsztat kreatywny – spróbuj swych sił przed egzaminem do SOF, sala nr 24

15.00 - 15.30 i 16.00 - 16.30

  • zwiedzanie pracowni i warsztatów SOF

17.00 – 18.00

  • wykład: „ Budynki dające się schować do kieszeni”- Maciej Siuda, School of Form, sala nr 17

18.00-19.30

  • warsztat : „ Światło w fotografii”- Bartosz Grześkowiak, School of Form, sala nr 23, max 15 osób
  • warsztat: „Freemodeling”, warsztaty z zespołem studia ceramicznego, Pracownia warsztatu ceramicznego, max 15 osób

18.00-20.00

  • konsultacje portfolio dla kandydatów do SOF, sala nr 17

Szczegółowe informację można znaleźć tutaj.

l1.JPG

4. STARY BROWAR zaprasza na wycieczki z przewodnikiem

Stary Browar to unikatowe miejsce na mapie Poznania, stworzone przez poznaniaków dla poznaniaków. To tutaj tworzą się prawdziwe, inspirujące historie, których bohaterami są mieszkańcy miasta. Wyjątkowe pod każdym względem, prawdziwe centrum z którego wibruje wielkomiejska energia, a organizowane tutaj wydarzenia odbijają się echem w całym regionie. Zrewitalizowany w 2003 r. zabytkowy obiekt ceglanego XIX-wiecznego browaru na zawsze zmienił oblicze miasta, stając się jedną z jego głównych atrakcji. Można tu dobrze zjeść, spędzić czas podczas zakupów w ulubionych butikach oraz obcować ze sztuką i architekturą, które wyróżniają Stary Browar. Znajduje się w nim m.in. ponad 200 sklepów, około 30 restauracji i kawiarni, kino, kluby muzyczne, 5-gwiazdkowy hotel butikowy Blow Up Hall 5050 oraz 4-hektarowy park, w którym latem odbywają liczne bezpłatne wydarzenia (joga, koncerty, warsztaty kreatywne). Spacerując po Starym Browarze możemy podziwiać dzieła sztuki współczesnej, światowej klasy artystów jak rzeźby Igora Mitoraja, Alessandro Mendiniego czy U-Ram Choe ze zbiorów twórczyni Starego Browaru, cenionej na świecie kolekcjonerki Grażyny Kulczyk.

Tematyka: Historia miejsca, architektura, dzieła sztuki, hotel, ciekawostki.

Start: Punkt Informacyjny Atrium. Czas zwiedzania około 70-80 minut.

Zapisy: W Punkcie Informacyjnym Atrium w Starym Browarze, telefonicznie pod numerem telefonu +48 61 859 60 50 lub mailowo: informacja@starybrowar5050.com

Terminy:

2.03 – 18:00 i 19:30

3.03 – sobota – 12:00 i 14:00

4.03 – niedziela - 12:00 i 14:00

5.03 - 18:00 i 19:30

6.03 - 18:00 i 19:30 (grupa anglojęzyczna)

7.03 - 18:00 i 19:30 (grupa anglojęzyczna)

8.03 - 18:00 i 19:30 (grupa anglojęzyczna)

9.03 - 18:00 i 19:30

10.03- sobota - 12:00 i 14:00

11.03 – niedziela – Centrum Zamknięte.

l1.JPG

5. MŁYŃSKA 12 & SZYMON BRODZIAK ZAPRASZAJĄ na wystawę „Ballerinas” w przestrzeniach Młyńska12!

Fotografie prezentowane na wystawie, pt. „Ballerinas” są zapisem unikalnej sesji zdjęciowej, która odbyła się w 2016 roku na terenie budowanej wówczas galerii handlowej Posnania w Poznaniu. Projekt ten zrzesza grono lokalnych artystów, do których należą zarówno uczestniczki sesji zdjęciowej jak również jej twórca, Szymon Brodziak. Fotografie przedstawiają utytułowane Baletnice z Poznańskiej Szkoły Baletowej, które charakteryzuje perfekcyjna kontrola każdego ruchu ciała.

Ballerina była pierwszym w Polsce projektem zakładającym wykonanie sesji zdjęciowej na dynamicznie zmieniającym się każdego dnia placu budowy. Fakt ten, świadczy o jej unikatowości i bezprecedensowości na skalę krajową. W jedyny dla siebie sposób autor zdjęć zderzył delikatność i wysublimowane kobiece piękno z ascetycznym charakterem trwającej jeszcze budowy: surowe ściany, rusztowania, niewykończone przestrzenie.

Wystawa czynna do 23 kwietnia 2018 w godzinach

Wstęp wolny - pobierz bezpłatny bilet i okaż go przy wejściu na wydarzenie: https://677363-5.evenea.pl/

Dodatkowo na hasło ‘Miasto Żyje Designem’ rabat 10% na tapasy w Winie na Kieliszki.

-----------------

* Szymon Brodziak (ur. 1979) - uznany na świecie fotograf z Poznania; najmłodszy artysta, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii - Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w kraju i zagranicą m.in. Prix de la Photographie Paris 2016 czy FashionTV Photographers Awards 2013. Z wykształcenia ekonomista - z pasji fotograf. Od kilku lat konsekwentnie rozwija sieć autorskich galerii fotografii - Brodziak Gallery. Jego motto brzmi: „ Jesteś tym, co widzisz.”

l1.JPG

6.  RIDEX - SHOWROOM

Inspirujemy świat tkaninami, kreujemy wnętrza, tworzymy niepowtarzalne kolekcje.

Wysmakowane wnętrza, dobry styl i najnowsze trendy – to nasze motto i pasja, które od 27 lat kieruje naszymi działaniami.

Nasze autorskie kolekcje tkanin wpasowują się w najnowsze trendy  światowego designu. Niuanse kolorystyczne, składy materiałów i  najdrobniejsze detale wzorów są pieczołowicie dopracowywane przez szereg miesięcy, zanim tkaniny zostają zaakceptowane do nowości na kolejny sezon. W ostatnim czasie dużą rolę odgrywają welury, których bogactwo w naszej ofercie doceniane jest przez grono projektantów, naszych partnerów, jak i firmy produkcyjne w branży meblarskiej. Możemy się pochwalić bogatą ofertą materiałów naturalnych. Dużą grupę stanowią lny w różnych odsłonach, wariantach kolorystycznych i szerokościach. W minionych latach śledziliśmy rosnące zainteresowanie wzorami geometrycznymi, których również jest coraz więcej pod brandem Ridexu. W tym roku poszliśmy o krok dalej, w 2018  wprowadziliśmy do kolekcji wzory w przeważającej mierze oparte na geometrii w  niesłabnącej w siłe  kolorystyce BLACK & WHITE. Z dumą przyjmujemy pierwsze pozytywne  feedbacki po styczniowej premierze kolekcji.

W ramach tegorocznej edycji Miasto Żyje Designem zapraszamy w dniach  trwania imprezy (pn-pt 9-18, sb 10-14) do naszego Showroomu (ul. Dąbrowskiego 345 w Poznaniu).

Na hasło “Miasto Żyje Designem” klient otrzyma 15% zniżki na tkaniny oraz upominki przygotowane specjalnie na tą okazję.

l1.JPG

7. GALERIA WNĘTRZA

Salon Galeria Wnętrza w Poznaniu zaprasza na ,,Ligne Roset Le style de vie”

W piątek 09.03.2018 od g.16.00 w salonie Galeria Wnętrza przy ul. Wolnica 7/8 na gości będzie czekał koktajlowy poczęstunek, katalog marki Ligne Roset na rok 2018 w prezencie, spotkanie z ekspertami, którzy opowiedzą więcej o kolekcji. Dla wszystkich gości, partnerów oraz odwiedzających arena DESIGN, po okazaniu biletu/akredytacji/zaproszenia targów arena DESIGN, HOME DECOR i MEBLE POLSKA możliwość zakupu kolekcji z rabatem specjalnym 20%.

W przygotowaniu także niespodzianka!

www.galeria-wnetrza.pl

l1.JPG

8. GARDEN CITY

Zapraszamy na specjalne menu a la carte Szefa Kuchni -Tomasza Zdrenki , podczas targów arena DESIGN, HOME DECOR i MEBLE POLSKA w dniach 6-9.03.2018 do Sali Ognia w pawilonie 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wystrój sali Ognia utrzymany jest w ciepłej tonacji, kominek, wygodne fotele tworzą kameralną atmosferę sprzyjającą rozmowom biznesowym.

Dla gości z ulotką Miasto Żyje Designem zniżka 10 % od rachunku.

Dodatkowo można zarezerwować stolik na spotkanie biznesowe pod numerem +48 602 519 000

Zapraszamy do zapoznania się z menu: http://gardencity.mtp.pl/pl/category/degustacyjne-targi/

l1.JPG

9. UNIWERSYTET ARTYSTYCZNY W POZNANIU

WYSTAWY

  • 22.02-18.03.2018, Galeria DESIGN UAP, ul. Wolnica 9, WYSTAWA „Dykteryjki / Anecdotes”, Pawlak&Stawarski
  • 02-11.03.2018, Galeria Curators’LAB, ul. Nowowiejskiego 12, WYSTAWA „POROZUMIENIE: WORK IN PROGRESS/PRACA W TOKU”

 

OTWARTE DZIAŁANIA KATEDRY MEBLA UNIWERSYTETU ARTYSTYCZNEGO W POZNANIU W PRZESTRZENI CURATORS’LAB

Na wystawy w galeriach jest wstęp wolny. Wystawy są czynne od wtorku do niedzieli.

Godziny otwarcia galerii: wtorek-piątek 13.00-18.00/ sobota 12.00-15.00/ niedziela 13.00-18.00

WARSZTATY

03.03.2018, godz.:14.00-16.30

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu / Centrum Aktywności Artystycznej, Al. Marcinkowskiego 29

WARSZTATY „Niewidzialne projektowanie”

Liczba uczestników na warsztaty ograniczona jest do 10 miejsc. Wymagane są zapisy, które należy przesyłać na adres caa.biuro@uap.edu.pl do 28 lutego 2018 roku

l1.JPG

10. CK ZAMEK ma aż trzy propozycje!

CK ZAMEK od 2 marca będzie gościć w swoich przestrzeniach wystawę AKUPUNKTURA MIASTA, którą rozpoczyna wernisaż o godzinie 18.00.

Kilka słów o wystawie? Szerszy rozgłos zyskują z reguły spektakularne interwencje w przestrzeń publiczną, tymczasem wciąż powstaje wiele wartych uwagi realizacji w małej skali. Zwróci na nie uwagę Paweł Grobelny w kuratorowanej przez siebie wystawie Akupunktura miasta, która otworzy się w marcu w CK Zamek. Zostaną na niej zaprezentowane projekty zrealizowane, jak i te, które nie wyszły poza fazę koncepcji. Wystawa trwa do 15 kwietnia.

CK ZAMEK wraz z kuratorem wystawy Pawłem Grobelnym przygotował kilka propozycji, dedykowane uczestnikom projektu Miasto Żyje Designem:

• 2.03 o godz. 18:00 Wernisaż wystawy "Akupunktura miasta - Drobne działania zmieniające przestrzeń miejską", Sala Wystaw - CK Zamek, wstęp wolny

• 7.03. o godz. 18.30 Dyskusja z udziałem dr. hab. Grzegorza Niwińskiego i prof. Jerzego Porębskiego o specyfice projektowania dla przestrzeni publicznej, moderator: Paweł Grobelny, Sala Kominkowa ,wstęp wolny

• 11.03. godz. 12.00 Oprowadzanie po wystawie z kuratorem Pawłem Grobelnym

l1.JPG

11. FABRYKA FORM - Wyposażenie i dekoracja wnętrz

Sklep Fabryka Form oferuje swoim Klientom tysiące artykułów wyposażenia wnętrz, takich jak akcesoria kuchenne, garnki, akcesoria łazienkowe, akcesoria biurowe, lampy, meble, dekoracje ogrodowe, czy stylowe dodatki. Wśród dekoracji wnętrz oferowanych znajdują się produkty takich marek jak Alessi, Kartell, Koziol, Iittala, Silit, KitchenAid, Eva Solo, Normann Copenhagen, czy Moleskine.

Trwałe, piękne i funkcjonalne produkty światowej sławy projektantów, oryginalne dodatki do salonów, skandynawskie wzornictwo w najlepszym stylu, nowoczesne, minimalistyczne projekty ze stali nierdzewnej, niepowtarzalne lampy włoskich producentów, jak również inne dekoracje i akcesoria oferowane w Fabryka Form idą w parze z polityką firmy. Misją sklepu i wartościami priorytetowymi dla FF są bowiem najlepsza jakość oferowanych produktów, najwyższa kultura obsługi, szybka dostawa i satysfakcja Klienta. Dlatego mieszkaj pięknie z Fabryka Form!

Specjalnie dla uczestników Miasto Żyje Designem w sklepie w Poznaniu, przy ulicy Głogowskiej w dniach 2-10 marca 2018 będzie obowiązywał rabat w wysokości 20% na cały asortyment który znajduje się w sklepie, w cenie regularnej (nie przeceniony).

Dodatkowo w dniu 8 marca 2018 (Dzień Kobiet) zostanie stworzona strefa z okazji dnia kobiet dedykowana właśnie paniom, na której będą znajdować się różnego rodzaje gadżety, pudełka na biżuterię, świece zapachowe z naturalnych olejków oraz inne ciekawe akcesoria dedykowane kobietom.

Godziny otwarcia salonu w Poznaniu: poniedziałek – piątek 11.00-20.00, sobota 10.00-16.00

l1.JPG

12. IPNOTIC Codziennie otwarty na design

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marek takich jak Vitra,USM, Cassina, Knoll, Thonet, Moroso, których produkty sygnują najwięksi projektanci XX i XXI wieku.

Naszą ekspozycję uzupełniają meble i dodatki zagranicznych marek między innymi: KRISTALIA, HAY, ALIAS, ARPER, MAGIS, TREKU, FREIFRAU, TON, PEDRALI, akcesoria duńskiej firmy MENU, dywany Miinu, biokominki firmy PLANIKA, a także fotografia Szymona Brodziaka i Macieja Mańkowskiego. Oferujemy również meble polskich marek: COMFORTY, ZIĘTA, Paged Collection. Nasz showroom rozświetlony jest lampami marek: LightYears, Belux, Santa&Cole i Tobias Grau.

Takie nazwiska jak Ray i Charles Eames, Verner Panton, Antonio Citterio, Philippe Starck, Eero Saarinen, Frank Gehry, Ron Arad, Ronan i Erwan Bouroullec, Zaha Hadid i inne są gwarancją stylu i wysokiej jakości.

Od naszych wnętrz oczekujemy coraz więcej. Chcemy przebywać w przestrzeniach niepowtarzalnych i jednocześnie funkcjonalnych. W odpowiedzi na te potrzeby powstał Ipnotic - sklep z myślą, koncepcją, gdzie wzornictwo przenika do naszego codziennego życia, przedmioty użytkowe stają się dziełami sztuki. Design tych przedmiotów sprawia, że to co zwykłe staje się wyjątkowe i niepowtarzalne.

Oferta na okres trwania projektu Miasto Żyje Designem - 20% rabatu dla tych klientów, którzy odwiedzą Showroom i będą chcieli zakupić akcesoria lub krzesła produkcji firmy Vitra : EPC (Eames Plastic Chair ) i Panton Chair.

Godziny otwarcia showroomu w Poznaniu: poniedziałek – piątek 10.00-18.00, sobota 10.00-14.00

l1.JPG

13. KINNARPS

Znakiem naszych czasów jest stan „stałej niepełnej uwagi”. Jak mimo tego zapewnić efektywność i przyjazne warunki do pracy w biurze? Aby dowiedzieć się jakie rozwiązania aranżacyjne pomagają w walce z hałasem i dystrakcją, zapraszamy do odwiedzenia showroomu Kinnarps w dn. 7.03 w ramach projektu Miasto Żyje Designem.

W programie m.in. prezentacja rozwiązań akustycznych marki Framery.

Kiedy? 7.03.2018 godz. 16.00

Gdzie? Showroom Kinnarps Budynek Malta House, Baraniaka 6, 61-245 Poznań

Zapisy: Potwierdzenie obecności do 05.03.2017 telefonicznie +48 61 657 93 55

O KINNARPS

KINNARPS TO FIRMA SKUPIONA NA ROZWIĄZANIACH DO PRZESTRZENI BIUROWEJ. Założona w 1942 roku przez Jarla i Evy Andersonów. Pozostaje firmą rodzinną, którą obecnie zarządzają dzieci i wnuki założycieli. Kinnarps zapewnia rozwiązania w zakresie wyposażenia przestrzeni biurowej i obiektów użyteczności publicznej. System wartości spółki charakteryzuje się wysoką jakością produktów i niskim poziomem oddziaływania na środowisko – od surowców po gotowe rozwiązania dla przestrzeni pracy. Obecnie firma Kinnarps jest jednym z największych dostawców rozwiązań w zakresie wyposażenia przestrzeni biurowej. Prowadzi sprzedaż w około 40 krajach, a obroty grupy w roku finansowym 2015/2016 wyniosły około 3,8 miliardów koron szwedzkich.

l1.JPG

14. WNĘTRZA I OGRODY

Warsztaty przeznaczone dla architektów, projektantów wnętrz oraz pasjonatów designu.

Praktyczne aspekty projektowania dekoracji okiennych.

1. Dekoracja okienna. Historyczna i współczesna terminologia związana z dekoracją okna.

2. Tkanina. Charakterystyka materiałów, jak czytać, interpretować, rozumieć.

Na warsztatach, będzie można zobaczyć i dotknąć tysiące różnych tkanin produkowanych przez polskie i zagraniczne firmy.

3. Pasmanteria we wnętrzach – zastosowanie, prezentacja produktów.

4. Etapy projektowania dekoracji okiennych - przykłady rozwiązań, prezentacja produktów.

5. Atest Martindeila. Jak wybrać tkaninę obiciową?

6. Tapeta – rodzaje, zastosowanie. Prezentacja produktów.

Dla biorących udział w warsztatach mamy rabaty na produkty, prowizje od sprzedaży rozlosujemy ciekawe upominki. Poczęstunek dla warsztatowiczów.

Terminy warsztatów:

6.03.2018 godz.12:00-14:00 (5-6 osób)

7.03.2018 godz.12:00-14:00 (5-6 osób)

Zgłoszenia przyjmujemy na adres: projekty@wnetrzaiogrody.pl lub pod numerem 505 272 301

l1.JPG

15. POSNANIA

Posnania, to nie tylko wyjątkowa przestrzeń handlowa, ale także inspirujące otoczenie – ciekawa architektura, designerskie meble oraz instalacje i rzeźby europejskich artystów. Składają się one na unikatową koncepcję Art Touch, która jest jednym z wyróżników Posnanii. W obiekcie można zobaczyć trzynaście dzieł znamienitych twórców, m.in. David’a Mesguich’a, NeSpoon, Tzuri Gueta czy Elise Morin.

Integralną częścią koncepcji Art Touch jest jedyna w mieście galeria plenerowa na Alei Komedy, przed wejściem od strony Ronda Rataje. To trzydziestometrowa przestrzeń wystawiennicza, na której prezentowane są wyjątkowe wystawy. Pierwszą były zdjęcia z sesji IN POSNANIA, autorstwa Szymona Brodziaka - światowej sławy fotografa, specjalizującego się w niekonwencjonalnych czarno-białych kampaniach reklamowych. Następnie mieszkańcy miasta mogli zobaczyć historyczne zdjęcia poznańskich neonów. Kolejna ekspozycja prezentowała najlepsze prace konkursu „Inspiruje mnie Frida”, towarzyszącemu wystawie „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski Kontekst” w CK Zamek.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Posnanii i przekonania się, że jest ona funkcjonalnym obiektem, pełnym ciekawej architektury, designerskich mebli oraz instalacji i rzeźb europejskich artystów.

Terminy wycieczek:

3.03 - 4.03, godz.: 14:00, 16:00, 18:00

6 - 9.03, godz.: 18:00

10.03, godz.: 14:00,16:00,18:00

Czas trwania jednej wycieczki: 60 minut

Zapisy pod numerem telefonu oraz mailem Tel.: 61 628 65 28 lub mail: ppl@posnania.eu

l1.JPG

16. Galeria NOTI Poznań

PRZEDPREMIEROWY POKAZ KOLEKCJI MUSE

W ramach inicjatywy Miasto Żyje Designem towarzyszącej wystawom arena DESIGN 2018 w MTP, zapraszamy na prapremierę nowej kolekcji domowej Piotra Kuchcińskiego - Muse.

Rodzinę mebli będziecie mogli zobaczyć i wypróbować w Galerii NOTI na ul. 23 lutego 16, czynnej od poniedziałku do piątku w godz: 10.00 - 18.00 oraz w soboty: 10.00 - 14.00.

Muse, oprócz tradycyjnych elementów - sof, otoman, pufów, foteli- obejmuje również - leżankę i ławkę. Charakterystyczna dla rodziny jest geometryczna forma oparć składających się z twardszego klinowego korpusu i miękkiej prostopadłościennej poduszki, połączonych w jeden kształt wspólnym poszyciem. Jest to próba pogodzenia wyrazistej prostoliniowej geometrii z niezwykłym komfortem oparcia.

Kolekcję uzupełniają stoliki o różnych kształtach i wysokościach, w tym ława o zaokrąglonych krawędziach. Nowym materiałem użytym do produkcji blatów jest lastryko w biało-czarnych odcieniach.

Kolekcja będzie dostępna w sprzedaży od kwietnia.

15% RABATU NA KOLEKCJĘ NOTI

W dniach 2-10.03.2018 dla wszystkich gości, partnerów po okazaniu biletu/ akredytacji/ zaproszenia targów arena DESIGN, HOME DECOR i MEBLE POLSKA 2018 - 15% rabatu na produkty marki NOTI.

l1.JPG

17. KARTELL

8 marca Kartell Poznań Flagstore ma przyjemność zaprosić na wyjątkowy dzień Prosecco Women's Day. Od godziny 10 będzie można będzie zapoznać się z nowościami marki Kartell, a ponadto wystawą prac Szymona Brodziaka oraz nową kolekcją ubrań marki Girl Little Boy. Natomiast o godzinie 18.00 zapraszamy na lampkę prosecco podczas spotkania ze światowymi ikonami designu. Wystawa potrwa do 15 marca.

Kartell to połączenie innowacji, piękna i nowoczesnego stylu. Produkty firmy są znakiem naszych czasów - doskonałe jakościowo, wykorzystują potencjał tkwiący w nieoczywistym materiale jakim są tworzywa sztuczne, przy czym są ekskluzywne, a jednocześnie przystępne cenowo. Są efektem doskonałej synergii pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Ponadto marka Kartell od lat współpracuje ze światowej sławy projektantami, takimi jak Philippe Starck, Patricia Urquiola czy Ferruccio Laviani.

Girl Little Boy to marka z autorską modą dla niej i dla niego. Filozofią brandu jest wiara w bycie sobą - niezależnie od tego kim się jest. Kolekcje marki obrazują jej ideę, ponieważ wszystko się w nich miesza, równocześnie tworząc harmonijne projekty. Łączy je awangardowe podejście do znanych krojów i rozwiązań. Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowana kolekcja Lato 2018, w której odnaleźć można koszule o niestandardowej formie, letnie sukienki i spódnice.

Szymon Brodziak - uznany na świecie fotograf pochodzący z Poznania. Jest najmłodszym artystą, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii - Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie.

Zdobywca wielu prestiżowych nagród w kraju i zagranicą, m.in. Prix de la Photographie Paris 2016 czy FashionTV Photographers Awards 2013. Z wykształcenia jest ekonomistą, a z pasji fotografem. Od kilku lat konsekwentnie rozwija sieć autorskich galerii fotografii - Brodziak Gallery, które znajdują się w przeszklonych kontenerach w Poznaniu i Warszawie. Jego motto brzmi: "Jesteś tym, co widzisz". Jego fotografie będzie można obejrzeć na wystawie w poznańskim salonie Kartell Flagstore.

l1.JPG

18. SARP

1. ZBUDOWANE - oprowadzanie po Browarze z architektami z biura ADS

Cykl związany jest z przypadającą w tym roku 20 edycją Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną. Chcemy by ten rok był rokiem architektury w Poznaniu. Chcemy przybliżyć mieszkańcom 20 - budynków ważnych dla naszego miasta, będą to nie tylko obiekty- laureaci nagrody J. Baptysty Quadro, ale także ważne zabytki, obiekty modernistyczna czy najnowsze realizacje. Niektóre z nich, zrośnięte już z tkanką miasta mijamy codziennie bezwiednie - stały się dla nas przezroczyste inne dopiero oswajamy, ale wszystkie są ważne dla tożsamości tego miasta i jego mieszkańców. Każdy spacer prowadzony będzie przez architektów - autorów obiektów lub jeśli to niemożliwe przez wybitnych poznańskich badaczy architektury. Podczas każdego spaceru uczestnicy otrzymają pamiątkowe pocztówki zaprojektowane przez poznańskiego grafika Marcina Gruchociaka, prezentujące dany budynek oraz podstawowe informacje na jego temat. Pod koniec roku uczestnicy, którzy zgromadzą największą liczbę pocztówek otrzymają od naszego Stowarzyszenia książki o architekturze Poznania.

Kolejny spacer w ramach cyklu ZBUDOWANE odbędzie się 10 marca, razem z architektami z biura ADS poznamy nieznane przestrzenie Starego Browaru - zdobywcy aż dwóch Nagród in. Jana Baptysty Quadro za rok 2003 i 2007. Spacer wyjątkowo składać się będzie z dwóch części : w piątek 9 marca o g. 15.00 odbędzie się spotkanie z architektem budynku Panem Piotrem Barełkowskim, który pokaże szkice, pierwsze koncepcje i materiały fotograficzne związane z budynkiem, druga część spacer po obiekcie odbędzie się w sobotę 10 marca o g. 12.00. Na wydarzenia obowiązują zapisy.

Data: I część – 9.03.2018, godz. 15.00, II część – 10.03.2018, godz. 10.00

Miejsce: Stary Browar

Zapisy: Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres: zbudowane@gmail.com. Tytuł wiadomości: Stary Browar.  Zapisy otwarte od 1 marca, o wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona.

2. Wykład w ramach inicjatywy ARCHIczwartki

ARCHIczwartki to spotkania wiodących pracowni architektonicznych w kraju ze studentami, absolwentami i pasjonatami architektury. Podczas takich wydarzeń przedstawiciele pracowni opowiadają o swojej pracy w zawodzie, doświadczeniu i realizacjach od kulis.

Data: 08.03.2018 g. 18.00

Miejsce: Siedziba SARP Poznań, Stary Rynek 56

Organizatorzy: Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Poznańskiej

l1.JPG

19. SWARZĘDZ HOME

Wystawa „Meblowe historie” – podróż w poszukiwaniu inspiracji

Jak wyglądają meble i wnętrza domów w Iranie, Indiach i Wietnamie? Co przy pomocy najprostszych narzędzi są w stanie wykonać stolarscy mistrzowie z Nepalu czy Tajlandii? Czego możemy się nauczyć obserwując ich pracę i jej efekty? Jakie inspiracje znajdują projektanci i marki w twórczości lokalnych rzemieślników? Tego wszystkiego można dowiedzieć się na wystawie fotografii „Meblowe historie”, dokumentującej efekty poszukiwań podróżniczego duetu Lifepackers w trakcie podróży dookoła świata.

Lifepackers czyli Ola Kusz i Maciej Pulit ruszyli w swoją wyprawę 2 października 2016 roku

i od jej początku dokumentują na fotografiach życie mieszkańców kolejnych przemierzanych krajów. Na prośbę jednego z partnerów swojej ekspedycji, Swarzędz Home, szczególnie uważnie przyglądają się meblom, urządzeniu wnętrz, rzemieślniczym warsztatom. Swoją wędrówkę rozpoczęli w Gruzji, by poprzez kraje środkowej Azji dotrzeć w Himalaje. Potem zwiedzali Indie, a obecnie podróżują przez Daleki Wschód i regularnie relacjonują swoje meblarskie odkrycia.

Co można zauważyć na zdjęciach Lifepackers? Przede wszystkim olbrzymią różnorodność form, materiałów i technik, zmieniająca się nie tylko w zależności od kraju , ale wręcz regionu czy miasta. Lokalni twórcy sięgają po dostępne materiały i przy pomocy bardzo prostych, ręcznych narzędzi starają się maksymalnie wykorzystać ich możliwości. Efekty ich pracy są niejednokrotnie naprawdę imponujące! Recykling, funkcjonalność, mobilność czy racjonalne wykorzystanie surowców również nie są obce właścicielom małych warsztatów…

Osoby związane są z projektowaniem i produkcją mebli dostrzegą też na pewno, iż wiele lokalnych form mebli, technik zdobienia czy produkcji które możemy obejrzeć na prezentowanych zdjęciach stało się inspiracjami zarówno dla współczesnych designerów i producentów związanych z konkretnymi krajami czy kulturami, jak i dla globalnych marek. Przykłady takich powiązań znajdziemy w opisach towarzyszących fotografiom.

Wystawę „Meblowe historie” można oglądać w dniach 5-31 marca 2018 w showroomie Swarzędz Home przy ul. Wszystkich Świętych 4a w Poznaniu w godzinach 10.00-18.00 (pon.-pt.) i 10.00-14.00 (sob.)

l1.JPG

20. 12 CHAIRS

Showroom 12chairs prezentuje współczesne meble i oświetlenie w skandynawskiej i włoskiej stylistyce. W 12chairs spotkają Państwo również klasyki designu, rozpoznawalne ikony wzornictwa zagranicznego a także najnowsze projekty uznanych designerów. Doświadczony i pomocny zespół 12chairs służy wiedzą, ciekawostkami i nowinkami z zakresu wyposażenia wnętrz.

W trakcie akcji Miasto Żyje Designem dla wszystkich gości i odwiedzających arena Design 12chairs proponuje -20% rabatu na swoją ofertę, która nie łączy się z innymi promocjami.

12chairs zaprasza również na wystawę autorskiej fotografii Wojciecha Frasza pt. „Przejście”. Obrazy przedstawione przez Wojtka to zapis osobistych wrażeń z odwiedzanych miejsc. Wędrówka z aparatem: myślenie o kadrze, kolorze i kompozycji umożliwia mu intensywniejsze przeżycie danego momentu. Prezentowane fotografie to przejście pomiędzy miejscem a wrażeniem, subiektywny zapis doświadczanej chwili.

Godziny otwarcia showroomu przy ul. Młyńskiej 12: poniedziałek-piątek 10.00-18.00, sobota 10.00- 14.00

l1.JPG

21. MUS bar&view

W dniach 2-11 marca 2018 w godzinach otwarcia przy zamówieniu menu degustacyjnego koktajl ‘arena DESIGN’ w prezencie.

l1.JPG

22. DEKOMA

Alcantara @ Dekoma „TARA” by Inga Sempé premiera kolekcji

DEKOMA zajmuje się tworzeniem kolekcji tkanin dekoracyjnych i meblowych. W trakcie Miasto Żyje Designem, wraz z partnerem, firmą Alcantara, zaprezentowana zostanie instalacja artystyczna, która specjalnie na to wydarzenie została przywieziona z Paryża.

Instalacja jest częścią kampanii prezentującej nową kolekcję Alcantary o nazwie TARA.

Wzór został zaprojektowany przez Ingę Sempé Premiera miała miejsce w trakcie jednych z najważniejszych targów tkanin wnętrzarskich Deco Off w Paryżu. Poznań będzie drugim, po francuskiej stolicy, miejscem prezentacji.

Dekoma jest wyłącznym dystrybutorem Alcantary w Polsce.

Kiedy: 6-9.03.2018

Miejsce:  Atelier Myszkowski, ul. Ratajczaka 44

l1.JPG

 

 

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact