instagram
en
pl
home

Design Safari: zmiana podejścia w projektowaniu nowych produktów i usług

Justyna Turek, współzałożycielka międzynarodowego projektu Design Safari, opowie o tym dlaczego przed rozpoczęciem każdego procesu projektowania warto wyjść ze znajomego sobie biura, zaobserwować świat bez wyuczonych schematów i wejść w interakcję z realnymi użytkownikami. Spotkanie w ramach cyklu Design Open Business odbędzie się 5 września o godz. 9.00 w Concordia Design.

więcej

Jakie będą mieszkania przyszłości?

Inteligentne urządzenia przejmą odpowiedzialność za nasze bezpieczeństwo, mikroapartamenty będą urzekały funkcjonalnością, a elewacje zaczną filtrować powietrze. W nowym raporcie przygotowanym przez infuture hatalska foresight institute dla portalu Homebook.pl eksperci instytutu prezentują główne tendencje, które już wkrótce zmienią wygląd i funkcjonowanie domów.

więcej

Mood Concept pokaże laureatów konkursu TOP DESIGN award!

Produkty nagrodzone znakiem TOP DESIGN award 2018 będzie można zobaczyć w Warszawie. Wystawa prezentowana będzie w ramach targów Mood Concept, które odbędą się w EXPO XXI w dniach 19-21 października br.

więcej

Zaprojektują małą architekturę dla mieszkańców

Mood for Wood to międzynarodowy warsztat skierowany do studentów kierunków projektowych zainteresowanych rzeczywistą realizacją projektu. Do tej pory odbyły się 4 edycje projektu z udziałem 160 studentów z Polski, Niemiec, Czech, Węgier i Słowacji. Podczas warsztatów studenci, z pomocą uznanych architektów i projektantów z całej Europy oraz doświadczonych stolarzy, samodzielnie tworzą miejskie meble dla wybranych lokalizacji w Poznaniu.

więcej

Na targach tłoczno od atrakcji

Mundial trwa, a wraz z nim poznańska Strefa Kibica na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz towarzyszące jej Lato na Targach. Jakie atrakcje czekają poznaniaków w najbliższych dniach? Turniej piłkarski, turniej siatkówki plażowej, warsztaty i porady dla zdrowia, wypożyczalnia sprzętu sportowego, kino plenerowe – dla każdego coś miłego.

więcej

Moderus Gamma nagrodzony TOP DESIGN award jeździ po poznańskich ulicach

Miasto Poznań dawno postawiło na systematyczne unowocześnianie transportu publicznego. W tym roku rozpoczną się dostawy 50 niskopodłogowych tramwajów Moderus Gamma. To model, który w ubiegłym roku podczas areny DESIGN został nagrodzony znakiem TOP DESIGN award.

więcej

Media na 10. arena DESIGN

Jubileuszową dziesiątą edycję areny DESIGN chętnie relacjonowały media. Publikacje poświęcone wydarzeniu pojawiły się we wszystkich rodzajach mediów – od drukowanych po elektroniczne.

więcej

UE traci 60 mln euro z powodu podrabianych produktów

Z najnowszego raportu Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) wynika, że każdego roku w całej UE starty z powodu podrabiania produktów w 13 sektorach gospodarki wynoszą 60 mld euro. Dlatego tak ważna jest edukacja społeczeństwa z zakresu poszanowania praw własności intelektualnej. W Polsce takiej misji podjęło się m.in. stowarzyszenie loveOriginal, którego współzałożycielem są Międzynarodowe Targi Poznańskie.

więcej
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact