instagram
en
pl
home

Zapraszamy na wystawę "Najlepsze dyplomy projektowe 2007/2008"!

Wystawa Najlepsze dyplomy projektowe 2007/2008 

Najlepsze Projekty Dyplomowe" to przegląd prac studenckich ze wszystkich uczelni artystycznych w kraju, które prowadzą wydziały projektowe. Organizowany jest od sześciu lat przez Ogólnopolski Kwartalnik Projektowy 2+3D - grafika plus produkt. Od czterech lat jego kontynuacją jest wystawa przygotowywana wspólnie ze Śląskim Zamkiem Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Przegląd nie ma charakteru konkursu, jego formuła zakłada, że nie wyłania się zwycięzcy. Dziesięć najlepszych w ocenie jury prac jest prezentowanych na łamach kwartalnika 2+3D. Do prezentacji na wystawie w tym roku zostało rekomendowanych jedenaście kolejnych projektów. Prace oceniało jury składające się z przedstawicieli redakcji kwartalnika, Śląskiego Zamku oraz projektantów różnych specjalizacji.

Tegoroczna wystawa „Najlepsze Projekty Dyplomowe" pokazuje dwadzieścia jeden koncepcji studentów, młodych polskich projektantów, prezentuje nowatorskie rozwiązania, prototypy nowych produktów, szkice futurystycznych idei obok przedmiotów które właśnie wdrażane są do produkcji.

 W krajobrazie polskich wystaw to najszerzej pokazywana wystawa projektowa w kraju, a prezentacja w coraz większej ilości polskich miast to niewątpliwy sukces i znak jej dużej popularności. Dla środowiska projektantów, producentów oraz szerzej, dla wszystkich osób zainteresowanych polskim dizajnem, wystawa stała się ważnym elementem promującym dobre wzornictwo, dobrych, młodych projektantów i wreszcie, po latach oczekiwania, odważnych, odpowiedzialnych producentów dostrzegających i wykorzystujących ich potencjał.

Od 3 do 6 czerwca ekspozycję będzie można oglądać w Poznaniu w ramach projektu arena DESIGN 2009, organizowanego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Organizatorzy: kwartalnik 2+3D, Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie
Partnerzy: Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych
Sponsor główny: Meble Vox
Sponsorzy: Iker, Roca, Arctic Paper
Patronat medialny nad wystawą: Architektura Murator, Polskie Radio PR III, Dobre Wnętrze, Exklusiv, Meble Plus

Wystawa pod honorowym patronatem Wicepremiera i Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego

Informacje o tej i zeszłorocznych edycjach „Dyplomów" znajdują się na stronie: http://www.projektydyplomowe.pl/.

2009-05-27
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact