instagram
en
pl
home

arena DESIGN – miejsce, które pokochało startupy

W tym roku po raz pierwszy arenie DESIGN towarzyszyła wystawa Start-DESIGN-up, w ramach której zaprezentowane zostały te polskie startupy, które traktują design jako element budowania przewagi konkurencyjnej na rynku.

Wystawa Start-DESIGN!-Up stanowiła prezentację potencjału kreatywnego i biznesowego młodych ludzi. Redakcja Take Me To Design oraz Design/Biznes wyselekcjonowała i zaprezentowała na swoim stoisku te firmy, które w swojej ofercie mają produkty nie tylko technologicznie innowacyjne, ale także dobrze zaprojektowane.

Na wystawie można było zatem zobaczyć: Musicon (muzyczny wynalazek), Photon (robot uczący grywalizacji), Skriware (drukarka 3D, uczy programowania i projektowania przedmiotów), Anima Smart Notificator (pierwszy na świecie notyfikator, "przyjaciel rodziny"), Plaster miodu - honeycomb (szablon do precyzyjnego docinania, obróbki materiałów) i EcoLife (domowa stacja AirQuality). - Ekspozycja spotkała się ze sporym zainteresowaniem zwiedzających. Cieszymy się, że jako Międzynarodowe Targi Poznańskie w ramach areny DESIGN stworzyliśmy nie tylko przestrzeń do współpracy projektantów z producentami, ale także przez 4 dni byliśmy miejscem, gdzie swój potencjał mogli pokazać młodzi przedsiębiorcy - mówi Małgorzata Czubak, dyrektor areny DESIGN.

Na interaktywnej wystawie Start-DESIGN!-Up każdy zwiedzający mógł sprawdzić jak działa pokazywany produkt, porozmawiać z jego twórcą lub projektantem. - Chcieliśmy maksymalnie wykorzystać czas spędzony na targach. Nasi twórcy w sposób perfekcyjny przygotowali się do udziału w wydarzeniu. O swoim biznesie opowiadali z pasją, tłumaczyli zastosowanie prezentowanych produktów, a także przygotowali ciekawe prezentacje - mówi Piotr Sawczuk z Take Me To Design. - Dzięki obecności na arenie DESIGN wielu z naszych partnerów rozpoczęło poważne biznesowe rozmowy z potencjalnymi inwestorami - dodaje.

Wystawie Start-DESIGN!-Up towarzyszyła dyskusja pt. „Pokolenie designu - czyli jak wzornictwo pomaga startupom” oraz kino designu, w ramach którego uczestnicy areny DESIGN mogli obejrzeć, przygotowane przez dziennikarzy z redakcji Take Me To Design i designbiznes.pl, materiały filmowe z udziałem znanych projektantów – m.in. z Karimem Rashidem, Tomkiem Rygalikiem czy Ewą Minge.

Blok targów MEBLE POLSKA, HOME DECOR i arena DESIGN w dniach 6-9 marca 2018 r. odwiedziło 21 tys. osób.

Fot. Piotr Sawczuk&Adrian Kaczanowski

2018-03-23
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact