instagram
en
pl
home

Dobre życzenia i sztuka, czyli Przystań charytatywnie na święta

Latem można było tu obejrzeć ambitne kino na świeżym powietrzu, przyjść na lekcje swinga przy muzyce na żywo lub wybrać się na ekologiczny targ. Zimą plac między Bałtykiem a Concordią Design zmienia się w Przystań Sztuki oraz Dobrych Życzeń. Na placu oraz w hallu Bałtyku jeszcze do końca grudnia można oglądać wystawę „Bestiarium” artystki Marioli Wawrzusiak. Na placu stanęło też stoisko z grzanym winem i przekąskami. Można też wspomóc Drużynę Szpiku kupując świąteczną kartkę i wysłać ją najbliższym. Dochód z zakupu przeznaczony zostanie na wsparcie tej fundacji.

Zgodnie z definicją, bestiarium to zbiór utworów średniowiecznych, o charakterze dydaktyczno-moralizatorskim, osnutych na motywach zwierzęcych. Wystawa, którą będzie można oglądać na Przystani ma stać się punktem wyjścia do rozmyślań na temat podobieństw pomiędzy światem ludzi i zwierząt. Ideowe przesłanie prac artystki wzmacniają zastosowane przez nią środki artystyczne. Swoje zwierzęta konstruuje z żelaznych odpadów, znajdowanych na złomowiskach. To przewrotny zabieg – materiały cywilizacji tak opresyjnej w stosunku do zwierząt, służą za ich podstawowy budulec. „Bestiarium” Marioli Wawrzusiak to nie tylko opowieść o zwierzętach, ale przede wszystkim zwierciadło, w którym możemy się przejrzeć. Wystawa zloikalizowana jest w hallu Bałtyku i można ją oglądaćdo 30 grudnia br.

Wystawa Marioli Wawrzusiak jest też inauguracją nowej formuły działalności Przystani, która zostanie ściśle związana ze sztuką. Na placu oprócz „Bestiarium” podziwiać można także zaprojektowaną przez artystę Adama Garnka świąteczną instalację artystyczną, która przybrała formę olbrzymiej, poruszanej podmuchami wiatru bombki. Instalacja ma stać się idealnym tłem do świątecznych fotografii!

Zapraszamy!

2017-12-08
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact