instagram
en
pl
home

Moderus Gamma nagrodzony TOP DESIGN award jeździ po poznańskich ulicach

Miasto Poznań dawno postawiło na systematyczne unowocześnianie transportu publicznego. W tym roku rozpoczną się dostawy 50 niskopodłogowych tramwajów Moderus Gamma. To model, który w ubiegłym roku podczas areny DESIGN został nagrodzony znakiem TOP DESIGN award.

Kontrakt z Modertransem dotyczy zakupu 30 jednokierunkowych tramwajów i 20 dwukierunkowych. 15 maja 2017 - dwa miesiące po gali TOP DESIG,N podczas której nagrodzono tramwaj Moderus Gamma - MPK Poznań rozpoczęło liniową eksploatację egzemplarza prototypowego.

Tramwaje zamówione przez MPK Poznań będą miały 32 m długości. Do tramwaju jednokierunkowego będzie prowadzić 5 par drzwi dwuskrzydłowych i 2 pary drzwi jednoskrzydłowych, zaś do pojazdu dwukierunkowego 8 dwuskrzydłowych i 4 jednoskrzydłowe. Tramwaj jednokierunkowy zostanie wyposażony w 60 miejsc siedzących, a ogółem będzie mógł pomieścić 240 osób. Pojazd dwukierunkowy zaś będzie miał 50 miejsc siedzących oraz łączną pojemność 230 podróżnych. Ponadto wozy mają zostać wyposażone w klimatyzację, ładowarki urządzeń mobilnych i rozkładaną platformę oraz w miejsce na wózek dziecięcy, dla osób niepełnosprawnych i na rower. Każdy z tramwajów będzie napędzany przez osiem silników z możliwością odzyskiwania energii przy hamowaniu.

Pierwszy prototypowy egzemplarz tramwaju Moderus Gamma obsługiwał pasażerów w Poznaniu łącznie przez trzy miesiące. W tym czasie przejechał blisko 5000 km. 1 maja 2018 r. wrócił na poznańskie ulice.

2018-07-04
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact