instagram
en
pl
home

Poznajcie stół LAZUR

Projekt autorstwa Moniki Błaszkowskiej, stworzony dla marki Migaloo home, to kolejny produkt nominowany przez jury do finału konkursu TOP DESIGN award 2018.

Migaloo - w dosłownym tłumaczeniu " biały gość"  to aborygeńska nazwa wieloryba albinosa, który pływa u wybrzeża Australii. Jest to jedyne zwierzę widoczne z pokładu samolotu. Piękne, wyjątkowe i majestatyczne, wyróżniające się swoją aparycją w sposób wręcz magiczny na tle kolorowego oceanu. Ta historia zafascynowała projektantkę i  pasjonatkę flory i fauny oceanicznej Monikę Błaszkowską do stworzenia marki wyposażenia wnętrz Migaloo home.

Produkty znajdujące się w ofercie to inspirowane naturą unikane, wysokiej jakości przedmioty. Szczególny nacisk w projektowaniu został położony na surowiec, z którego wykonywane są produkty: piasek, granit, mika, naturalny drewno dębowe, wiklina oraz kora dębów korkowych stanowią wspólny mianownik naturalnych materiałów dla różnorodnego designu produktu.

Dział oświetleniowy stanowią lampy dekoracyjne oraz dziecięce. Oprawy były prezentowane na wystawach designu w Sofii, Zagrzebiu oraz Mediolanie. Druga część oferty to produkty meblowe wykonane z kompozytu Migaloo rock. Jest to sandwich składający się z specjalistycznej dedykowanej produkcji dla Migaloo lekkiej sklejki liściastej, paneli korkowych w różnych wersjach kolorystycznych oraz warstw wykończeniowych grubowarstwowych: żywic epoksydowych i cienkowarstwowych - lakierów poliestrowych. W 2018 roku firma zaprezentuje swoje produkty na wielu prestiżowych targach branżowych m.in. Index w Dubaju, High End Luxury Furniture Fair New York City, Maison&Object Paris.

Stół LAZUR na wystawie TOP DESIGN award 2018

To wyjątkowy projekt. Warstwa wierzchnia stołu Lazur składa się z białego dekoracyjnego korka, oraz barwionej w masie turkusowej żywicy. Technologia ta pozwoliła uzyskać wrażenie niespotykanej dotychczas w materiałach meblarskich głębi. Wypełnione wżery w korku tworzą dodatkowe, ciemniejsze plamy. Blat stołu jest konstrukcją monolityczną - nie zawiera obrzeży ani problematycznych w użytkowaniu doklejanych kantów. Migaloo rock to ciepły w dotyku, przyjazny w użytkowaniu. Wykończenie na wysoki połysk dodatkowo uwypukla właściwości przezierności żywicy, pozwala refleksem, odbiciem wchodzić otoczeniu w interakcje z designem blatu. Nogi wykonane są z miedzianych profili rurkowych. Ich lekka konstrukcja pozwala większość uwagi odbiorcy przenieść na blat stołu.

Zastosowana technologia pozwala użytkować stół zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, jest całkowicie odporna na działanie promieni UV, stół nigdy nie utraci swojego koloru, nie odbarwi się. Stół produkowany jest pod indywidualne zamówienia i wymiary. Kompozyt Migaloo rock jest ręcznie dekorowany przez Monikę Błaszkowską na potrzeby produkcji szaf Mandala.  Produkty Migaloo home zostały nominowane do międzynarodowej wystawy designu Venice design 2018, odbywającej się jako impreza towarzysząca przy Biennale Architektury w Wenecji. Jest to pierwsza nominacja polskiej firmy meblowej do tej prestiżowej wystawy.

2018-01-30
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact