instagram
en
pl
home

School of Form zaprasza na "Środę z Designem"

Czwarta edycja Środy z Designem to tradycyjnie już okazja, by poznać School of Form, wziąć udział w warsztatach i wykładzie. Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 kwietnia br. w godzinach 17.00-20.00.

Program - 18.04.2018

17.00 - 18.00 - Wykład: Architektura i dizajn dla zwierząt, prowadząca: dr Monika Rosińska, School of Form, sala nr 18

18.00 - 19.30 - Warsztat: Projektowanie w sieci, prowadzący: Maciej Siuda, sala nr 17

18.00 - 19.30 - Warsztat: Freemodeling, warsztaty z zespołem studia ceramicznego SOF

Konsultacje portfolio: 18.00 - 20.00

WYKŁAD - Architektura i dizajn dla zwierząt

W wykładzie „ Architektura i dizajn dla zwierząt” zaprezentowane zostaną przykłady różnych rozwiązań projektowych, dzięki którym ludzie i zwierzęta mogą zastanowić się nad współtworzoną wzajemnie relacją. Skłaniają one także do refleksji i postawienia sobie pytania czy aby na pewno nasi mniejsi bracia są naszymi towarzyszami, czy raczej to my towarzyszymy im?

Wykład poprowadzi dr Monika Rosińska - socjolożka i badaczka dizajnu. Interesuje ją interdyscyplinarne podejście do badania znaczeń dizajnu oraz praktyki projektowej. Autorka książki „Przemyśleć użycie. Projektanci. Przedmioty. Życie społeczne” (bęc zmiana, 2010) oraz przedmiotu „Design redefiniotions - status, practices, contexts”. Laureatka stypendialnego funduszu Rodziny Kulczyków za wybitne osiągnięcia naukowe, przyznawanego przez Fundację UAM (2012). Współpomysłodawczyni konferencji „NIEwidzidzilany DIZAJN”, organizowanej przez School of Form. Współpracuje także z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach sieci latających badaczy społecznych.

WARSZTATY - Projektowanie w sieci

Projektowanie indywidualne powoli przechodzi do lamusa. Złożoność współczesnych projektów sprawia, iż dobrze współpracująca sieć osób o różnych talentach, daje dużo lepsze rezultaty, niż samotna jednostka. Warsztat ma na celu pokazanie, jak zbudować grupę projektową, wykorzystując indywidualne potencjały oraz w jaki sposób wykorzystać to w powstawaniu koncepcji projektowej.

Warszaty poprowadzi Maciej Siuda - absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Finalista w międzynarodowym konkursie ARCHIPRIX, MIT Boston, jego prace były prezentowane w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Nominowany w ogólnopolskim konkursie SARP na Dyplom Roku, otrzymał wyróżnienie w konkursie BETON. Stypendysta Facultad de Arquitectura Politecnica de Valencia oraz w pracowni SQ Arquitectos (Valencia). Pracował jako architekt w biurach projektowych w Madrycie, Alicante i Tokio. Obecnie rozwija własną działalność projektową, współpracując z projektantami.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: bit.ly/2Jy5nm1

2018-04-10
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact