instagram
en
pl
home

Szanuj prawa autorskie. Nie kradnij. Pokochaj oryginał.

Przy okazji jubileuszowej 10. edycji arena DESIGN, jak z również z okazji 100-lecia Urzędu Patentowego RP Stowarzyszenie loveOriginal wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zaprasza na wystawę „?WE loveOriginal“.

Wystawa organizowana jest w Polsce po raz pierwszy. Jej celem jest zaprezentowanie ikon designu oraz podkreślenie ich autorskiej tożsamości. Organizatorzy wystawy chcą bowiem budować u odbiorców świadomość, że każdy przedmiot ma twarz – swojego autora. – Prawa autorskie są niezbywalne-trwale związane z twórcą, a ich ochrona jest bezterminowa. W świecie, w którym pełno jest produktów inspirowanych oryginałem uznaliśmy, że będąc organizatorem wydarzenia arena DESIGN wesprzemy inicjatywę środowiska zmierzającą do utworzenia stowarzyszenia, którego rolą jest edukowanie i popularyzowanie wiedzy o produktach – będących często klasykami współczesnego wzornictwa i ich twórcach – mówi prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Przemysław Trawa.

Wystawa „?WE loveOriginal“ będzie koncentrowała się wokół hasła: Szanuj prawa autorskie. Nie kradnij. Pokochaj oryginał. – Naszym marzeniem jest świat bez podróbek. Stąd pomysł symbolicznego ustawienia kontenera na śmieci oraz akcja „Z falsyfikatem na złom“. Chcemy przekonać odbiorców jak ważny jest szacunek dla twórcy – mówi prezes stowarzyszenia #loveOriginals Berenike Milkowska-Milbrodt.

Wystawa „?WE loveOriginal“ towarzyszy wydarzeniu arena DESIGN, które wspólnie z targami MEBLE Polska i Home Decor, organizowane są przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach 6-9 marca.

Współorganizatorzy wystawy: Stowarzyszenie loveOriginal. Międzynarodowe Targi Poznańskie

Mecenas: Urząd Patentowy RP

Kurator: Stowarzyszenie loveOriginal

Miejsce ekspozycji: arena DESIGN, Pawilon 5, stoisko 48, Międzynarodowe Targi Poznańskie,ul. Głogowska 14, Poznań

Czas trwania: 6-9.03.2018 r.

Partnerzy: Kartell Flagstore Polska. Fontini. Secto Design. Vitra. Republic of Fritz Hansen. Knoll. Magis. Cassina. Aqina. Chors. Ipnotic.

Partnerzy Instytucjonalni: Urząd Patentowy RP. Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych. UAP Poznań. Miedzynarodowe Targi Poznańskie

Partner Prasowy: Elle Decoration Polska

2018-03-07
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact