instagram
en
pl
home

U siebie mimo wieku – pierwsze Wzorcowe Mieszkanie Seniora w Polsce

„U siebie mimo wieku” to koncepcja projektowania mieszkań, która pozwala na aktywny i samodzielny tryb życia użytkownika mimo rosnących wraz z wiekiem niedomagań.

- Stworzyliśmy pierwsze w Polsce Wzorcowe Mieszkanie Seniora pokazujące jak można urządzić bezpieczne, komfortowe i łatwe w utrzymaniu mieszkanie umożliwiające seniorom dłuższe pozostanie niezależnym. Wzorcowe Mieszkanie Seniora to publicznie dostępne miejsce dla chcących dowiedzieć się więcej o mieszkaniach przyjaznych starzeniu się, a także miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń, prowadzenia badań rynkowych i społecznych oraz showroom atrakcyjnych dla seniorów produktów i usług - mówią autorzy projektu.

„U siebie mimo wieku” jest odpowiedzią na naglącą potrzebę spowodowaną gwałtownym starzeniem się polskiego społeczeństwa, na którą rynek nieruchomości mieszkaniowych nie jest przygotowany.

“U siebie mimo wieku” jest prywatną, oddolną inicjatywą, której autorami są dr inż. arch. Agnieszka Cieśla i dr inż. arch. Jan Cieśla. Autorzy projektu połączyli swoje umiejętności w zakresie projektowania z owocną współpracą ze znanymi producentami materiałów wykończeniowych i umeblowania. Obecnie w projekcie uczestniczy siedemnaście firm. Projekt jako jeden z nielicznych z Polski jest partnerem Europejskiego Partnerstwa Innowacji na rzecz Aktywnego i Zdrowego Starzenia.

Na wykład autrów projektu zapraszamy w czwartek 8 marca do strefy FORUM o godz. 11.45.

2018-02-18
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact