instagram
en
pl
home

VIVA light 2018. Pomiędzy kontrastami

Pomiędzy czernią a bielą, światłem a ciemnością, sztuką a designem, obrazem a obiektem, delikatnością a siłą, konwencją a prowokacją, dystansem a zaangażowaniem. Wieloznaczne kontrasty są myślą przewodnią tegorocznej wystawy VIVA light.

Ekspozycja zestawia design oświetleniowy ze sztuką, czarno-białe fotografie łamiącego konwenanse artysty, Szymona Brodziaka z ekstrawaganckimi pełnymi kolorów i alegorii realizacjami Studia Job. Zaprojektowana jest na planie kwadratu i konsekwentnie utrzymana w czarno – białej kolorystyce stanowi czyste tło do prezentacji artystów i designerów. Styl galeryjny podkreślą plakaty i fotografie zawieszone na ścianach, które będą towarzyszyły odpowiednio dobranym kolekcjom lamp.

Centralnym punktem wystawy będą wielkoformatowe podświetlane płaszczyzny z nadrukowanymi fotografiami Brodziaka, które właśnie powstają dzięki współpracy z firmą Normalu Barrisol i pod patronatem VIVA light.

Szymon Brodziak, to uznany na świecie fotograf z Poznania. To pierwszy Polak i najmłodszy artysta, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii - Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Za swoje zdjęcia otrzymał wiele prestiżowych nagród w kraju i zagranicą m.in. Prix de la Photographie Paris 2016 czy Fashion TV Photographers Awards 2013. Z wykształcenia jest ekonomistą, ale z pasji fotografem. Od kilku lat konsekwentnie rozwija sieć autorskich galerii fotografii - Brodziak Gallery, które znajdują się w przeszklonych kontenerach w Poznaniu i Warszawie. Jego motto brzmi: „Jesteś tym, co widzisz.” Tworzy prowokacyjne obrazy pełne dramaturgii, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.

Marka Barrisol została stworzona w 1975 roku i cały czas dba o innowacyjność, między innymi dzięki otwartości na tego typu projekty. Realizacja jest całkowicie eksperymentalna. Będą to pierwsze fotografie artysty drukowane w tej technologii podświetleń jedno i dwupłaszczyznowych,a także na panelu akustycznym.

Nie mniejszą atrakcją wystawy będą najnowsze realizacje Studia Job zaprojektowane dla Slamp, którzy do historycznego arcydzieła marki, na formę lampy wyprodukowanej po raz pierwszy w latach dziewięćdziesiątych nanieśli swoją poetycką ikoniczną semantykę.

Studio Job stanowi duet projektantów, Job Smeets i Nynke Tynagel. Można ich określić, jako pionierów kultury współczesnej, którzy zmieniają powszechne postrzeganie sztuki i designu. Poruszają się w duchu renesansu, a swój styl definiują jako "New Gothic" Zaprojektowane przez nich przedmioty, to przełamujące stereotypy nowe opowieści. Projektanci tworzą dzieła sztuki, czerpiąc przy tym z klasycznego, popularnego oraz współczesnego designu oraz sztuk wizualnych. W projektach zmierzają w kierunku czegoś nowego, a jednocześnie starają się, by ich idee były przyswajane przez odbiorców bez względu na granice geograficzne. W swojej pracy projektanci koncentrują się na dostarczaniu jedynych w swoim rodzaju i nigdy wcześniej nie widzianych produktów, które łączą sztukę z projektowaniem i redefiniują obszar pomiędzy tymi dwoma światami. Job Smeets będzie gościem areny DESIGN i razem z dyrektorem artystycznym Slamp, Luca Mazza opowiedzą o przebiegu procesu projektowego

Na wystawie zaprezentujemy oświetlenie m in Slamp, Emandes, Melogranoblu, Quasar, Ligne Roset, Lumini, Secto Design, Nyta, Barrisol, Original BTC oraz marki Fontini,Tal, Lithoss. Partnerem wystawy jest firma Hurst & Lech by Barrisol, Jung, Freifrau, Janua

 

 

2018-02-09
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact