instagram
en
pl
home

Wystawa "Akupunktura Miasta" na rozpoczęcie akcji Miasto Żyje Designem

Rusza akcja Miasto Żyje Designem. Dzisiaj rozpoczyna ją wernisaż wystawy "Akupunktura miasta - drobne działania zmieniające przestrzeń miejską", której kuratorem jest Paweł Grobelny.

Akupunktura miasta to wystawa prezentująca rozwiązania ulepszające przestrzeń publiczną za pomocą niewielkich obiektów i niewielkich interwencji – czasami pojedynczych i dedykowanych konkretnym miejscom, czasami systemowych z możliwością wprowadzenia tych rozwiązań w całym mieście. Pomimo, że prezentowane na wystawie obiekty nie są duże w skali miasta, nie oznacza to, że ich siła działania jest również mała. Wystawa stawia bowiem pytanie czy możemy leczyć lub ulepszać przestrzeń drobnymi interwencjami i działaniami, które mogą mieć realny wpływ na zmianę funkcjonowania przestrzeni miejskiej.

Kuratorem wystawy jest Paweł Grobelny - stypendysta Rządu Francuskiego w Paryżu, stypendysta  RU-Residency Unlimited w Nowym Jorku oraz prestiżowej Casa de Velazquez w Madrycie, laureat licznych nagród projektowych m.in.: PRODECO 2006, PRODECO 2008, LVMH Moet Hennessy, Louis Vuitton, Tremplins Meuble Paris oraz Rado Star Prize France 2013, przyznanej podczas Paris Design Week.

Jednocześnie 7.03. o godz. 18.30 zapraszamy na dyskusję z udziałem dr. hab. Grzegorza Niwińskiego i prof. Jerzego Porębskiego o specyfice projektowania dla przestrzeni publicznej.

Wernisaż wystawy odbędzie się 2 marca o godz. 18.00 w Centrum Kultury Zamek. Wystawa będzie można obejrzeć do 15 kwietnia. Wstep wolny.

Zapraszmay!

2018-03-02
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact