instagram
en
pl
home

Po raz pierwszy na arena DESIGN!

Atrium to przestrzeń, gdzie będziecie mogli odpocząć, spotkać się ze znajomymi, podładować telefon, przeczytać branżową prasę, a także napić się pysznej kawy lub herbaty.

 

atrium.jpg

Partnerem strefy ATRIUM jest firma TON.

Historia marki

Przesycony parą element bukowego drewna wkładamy do formy, zabezpieczamy stalowym kołnierzem, suszymy, kompletujemy. Meble gięte produkujemy tą technologią w mieście Bystrice pod Hostynem od 1861 roku, kiedy ich produkcję rozpoczął tu Michał Thonet. Po wielu zmianach nazwy i struktur właścicielskich, od 1953 roku sygnujemy nasze produkty marką TON, która jest niezależną i prawdziwie czeską firmą.

Idea

Misją firmy TON jest łączenie unikalnej technologii wykorzystującej pracę ręczną, z pomysłami czeskich i zagranicznych projektantów. Chcemy kontynuować rozwój tradycyjnego rzemiosła, aby było nie tylko nawiązaniem do legendarnego modelu Nr 14, ale również zachwycało następne pokolenia.

Teraźniejszość

Nasze produkty wysyłamy do ponad 60 krajów na świecie. Realizujemy zamówienia od jednej sztuki do wnętrz domowych, po setki krzeseł do hoteli, restauracji, kawiarni, jadalni, kościołów czy domów spokojnej starości. Zdobyliśmy szereg prestiżowych nagród, między innymi: Good Design, Red Dot Design Award, Interior Innovation Award, German Design Award, IF Design Award, Czech Grand Design.

Kolekcja Merano by Alexander Gufler

“Chciałem stworzyć modele tak proste i funkcjonalne jak pozwala ich kształt. Chciałem aby krzesła wywierały wrażenie estetyczne jak rzeźby, ale z drugiej strony muszą być wygodne i praktyczne jak tylko to możliwe” mówi Alex Gufler. „Krzesła i hokery Merano to kombinacja postawy wykonanej z litego drewna i harmonicznych kształtów giętej sklejki na siedzisku i oparciu. Dzięki zaawansowanej technologii są niebywale lekkie i nie zawierają żadnych metalowych łączników. Możecie wybierać spośród dwu wysokości krzeseł barowych, a krzesło jest sztaplowane” dodaje. TON oferuje te modele wykonane z drewna buka, dębu lub orzecha amerykańskiego, również w wersji tapicerowanej.

Poprzez swoje innowacje, designer stworzył nie tylko elegancki wzór pasujący do różnych typów wnętrz prywatnych i komercyjnych, ale skompletował też rodzinę Merano, zaprezentowaną przez TON w 2010 roku. Fotel Merano – ikona designu, zdobył szereg prestiżowych, międzynarodowych nagród, włączając w to Red Dot Design Award i Good Design Award, krzesło zdobyło IF Design Award i German Design Award.

O projektancie

Alexander Gufler - urodzony we włoskim mieście Merano, Alexander aktualnie mieszka we Wiedniu. Rozpoczynał swoją edukację jako student jubilerstwa w Pforzheim, Niemcy. Jednak w 2003 postanowił zmienić kierunek na wzornictwo przemysłowe, kontynuował studia na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Wiedniu, pod kierunkiem profesorów Bořek Šípek, Ross Lovegrove, Hartmut Esslinger i Paulo Pivo. Od 2004 współpracował z AWS Design Vienna Projects, a swoje prace wystawiał w Kolonii, Tokio, Londynie, Pradze i Barcelonie. Poza zaprojektowaniem kolekcji Alba, Aleksander zaprojektował dla marki TON bestsellerową kolekcję Merano oraz stoły Lasa i Stelvio.

ton_logo-black.jpg

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact