instagram
en
pl
home

VIVA light – łączy nas światło

Wystawa VIVA light od czterech lat towarzyszy arenie DESIGN. W trakcie wystawy prezentowane są nowatorskie produkty, materiały i technologie w spójnej formule wystawienniczej. Motywem przewodnim i głównym czynnikiem spajającym wystawy jest światło, które jest nierozerwalnie związane z odbiorem przestrzeni, kształtów, kolorów, faktur i materiałów.

Na ekspozycji pełnej niuansów wykończeniowych prezentowane są lampy dekoracyjne wykonane z awangardowych materiałów lub do produkcji których zastosowano najnowszą technologię. Wystawa demonstruje także, jak światłem można kreować przestrzeń w zależności od naszych życzeń lub potrzeb, jak ono wpływa na atmosferę wnętrz, a w związku z tym na nasze odczucia i nastroje.

Wystawy kierowane są głównie do architektów, projektantów wnętrz i inwestorów; będą punktem spotkań, konsultacji, wymiany i upowszechniania wiedzy mającej na celu budowanie świadomości związanej z jakością, specyfiką i możliwościami zastosowań nowych produktów oraz techniki świetlnej. Wszystkim odbiorcom pragniemy pokazać piękno światła i podzielić się z nimi naszą pasją.

IV EDYCJA wystawy VIVA light

Ekspozycja zestawia design oświetleniowy ze sztuką, czarno-białe fotografie łamiącego konwenanse artysty, Szymona Brodziaka z ekstrawaganckimi pełnymi kolorów i alegorii realizacjami Studia Job. Zaprojektowana jest na planie kwadratu i konsekwentnie utrzymana w czarno – białej kolorystyce stanowi czyste tło do prezentacji artystów i designerów. Styl galeryjny podkreślą plakaty i fotografie zawieszone na ścianach, które będą towarzyszyły odpowiednio dobranym kolekcjom lamp.

Centralnym punktem wystawy będą wielkoformatowe podświetlane płaszczyzny z nadrukowanymi fotografiami Brodziaka, które właśnie powstają dzięki współpracy z firmą Normalu Barrisol i pod patronatem VIVA light.

Szymon Brodziak, to uznany na świecie fotograf z Poznania. To pierwszy Polak i najmłodszy artysta, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii - Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Za swoje zdjęcia otrzymał wiele prestiżowych nagród w kraju i zagranicą m.in. Prix de la Photographie Paris 2016 czy Fashion TV Photographers Awards 2013. Z wykształcenia jest ekonomistą, ale z pasji fotografem. Od kilku lat konsekwentnie rozwija sieć autorskich galerii fotografii - Brodziak Gallery, które znajdują się w przeszklonych kontenerach w Poznaniu i Warszawie. Jego motto brzmi: „Jesteś tym, co widzisz.” Tworzy prowokacyjne obrazy pełne dramaturgii, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.

Marka Barrisol została stworzona w 1975 roku i cały czas dba o innowacyjność, między innymi dzięki otwartości na tego typu projekty. Realizacja jest całkowicie eksperymentalna. Będą to pierwsze fotografie artysty drukowane w tej technologii podświetleń jedno i dwupłaszczyznowych,a także na panelu akustycznym.

Nie mniejszą atrakcją wystawy będą najnowsze realizacje Studia Job zaprojektowane dla Slamp, którzy do historycznego arcydzieła marki, na formę lampy wyprodukowanej po raz pierwszy w latach dziewięćdziesiątych nanieśli swoją poetycką ikoniczną semantykę.

Gość specjalny - Studio Job

Studio Job stanowi duet projektantów, Job Smeets i Nynke Tynagel. Można ich określić, jako pionierów kultury współczesnej, którzy zmieniają powszechne postrzeganie sztuki i designu. Poruszają się w duchu renesansu, a swój styl definiują jako "New Gothic" Zaprojektowane przez nich przedmioty, to przełamujące stereotypy nowe opowieści. Projektanci tworzą dzieła sztuki, czerpiąc przy tym z klasycznego, popularnego oraz współczesnego designu oraz sztuk wizualnych. W projektach zmierzają w kierunku czegoś nowego, a jednocześnie starają się, by ich idee były przyswajane przez odbiorców bez względu na granice geograficzne. W swojej pracy projektanci koncentrują się na dostarczaniu jedynych w swoim rodzaju i nigdy wcześniej nie widzianych produktów, które łączą sztukę z projektowaniem i redefiniują obszar pomiędzy tymi dwoma światami. Job Smeets będzie gościem areny DESIGN i razem z dyrektorem artystycznym Slamp, Luca Mazza opowiedzą o przebiegu procesu projektowego.

Studio Job swoje projekty prezentowało już w ramach wystaw w Nowym Jorku, Tokio, Los Angeles, Paryżu, Londynie, Mediolanie, Genewie, Miami i Bazylei. Projektanci współpracują z takimi markami jak Bulgari, Swarovski, Bisazza, Venini, Royal Tichelaar Makkum i Moooi. Ich prace wystawiane były przez liczne muzea, w tym MOMA, Victoria & Albert Museum FAIC Cooper-Hewitt, Guggenheim, Montreal Museum of Fine Arts, Fundacja Sztuki ING, Wallraf-Richartz-Museum, NRW Forum, Z33.

Marki na wystawie VIVA light

Na wystawie zaprezentujemy oświetlenie m in Slamp, Emandes, Melogranoblu, Quasar, Ligne Roset, Lumini, Secto Design, Nyta, Barrisol, Original BTC oraz marki Fontini,Tal, Lithoss. Partnerem wystawy jest firma Hurst & Lech by Barrisol, Jung, Freifrau, Janua

Partnerem wystawy jest firma Hurst by Barrisol, Jung, Freifrau, Janua.

www.vivalight.pl

thumbnail_fotobueno_arena_design_10-03-2 thumbnail_fotobueno_arena_design_10-03-2

KURATOR WYSTAWY

Pomysłodawcą i kuratorem wystaw jest Małgorzata Ratajczak, projektantka specjalizująca się w projektowaniu światła i wystawiennictwie, inicjatorka wystaw VIVA LED, za które otrzymała tytuł Lidera Innowacji 2009 za Innowacyjny Projekt z Dziedziny Kultury. Jest autorką artykułów i publikacji z dziedziny oświetlenia i projektowania wnętrz.

13.51_fotobueno_ARENA_DESIGN_14-03-2017_13.51_fotobueno_ARENA_DESIGN_14-03-2017_13.51_fotobueno_ARENA_DESIGN_14-03-2017_13.51_fotobueno_ARENA_DESIGN_15-03-2017_13.51_fotobueno_ARENA_DESIGN_15-03-2017_13.51_fotobueno_ARENA_DESIGN_15-03-2017_13.51_fotobueno_ARENA_DESIGN_15-03-2017_13.51_fotobueno_ARENA_DESIGN_15-03-2017_13.51_fotobueno_ARENA_DESIGN_15-03-2017_13.51_fotobueno_ARENA_DESIGN_15-03-2017_13.51_fotobueno_ARENA_DESIGN_15-03-2017_13.51_fotobueno_ARENA_DESIGN_15-03-2017_13.51_fotobueno_ARENA_DESIGN_15-03-2017_13.51_fotobueno_ARENA_DESIGN_17-03-2017_13.51_fotobueno_ARENA_DESIGN_17-03-2017_

 

 

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact