instagram
en
pl
home

Wystawa specjalna firmy BALMA i NOTI, na stoisku 55 w pawilonie 5 zatytułowana jest Bye, Bye office! Wiosnę 2017 r. warto powitać z przekonaniem, że zmiany stylu życia, zmiany w podejściu do pracy, wyborze rodzaju kariery, poświęcania i spędzania ograniczonego czasu czy wolność w podejściu do schematów rodzinnych znacząco wpływają na funkcjonowanie i wygląd miejsca pracy. Pracodawcy oferujący tylko fotel, biurko i telefon muszą zrozumieć, że wokół kandydata na to stanowisko krąży wiele innych motywatorów, drzemią w nich potrzeby spełnienia, pracownicy mają różne osobowości i style pracy. Firmy kierujące się holistycznym podejściem do aranżacji miejsca pracy inwestujące w holistycznie zaprojektowane i wyposażone biuro zyskują na lepszych, energicznych, bardziej efektywnych zespołach oraz ich mniejszej rotacji i mniejszym kosztom pozyskiwania nowych specjalistów.

Podczas tegorocznej areny DESIGN, BALMA i NOTI proponują architektom i inwestorom rozwiązania, które zapewniają dostosowanie do różnych stylów pracy w nowoczesnym biurze i poza nim, sprzyjają przyjaznej atmosferze i kreatywności, zapewniają wygodę siedzenia i komfort akustyczny. - Chcemy pomóc w projektowaniu przestrzeni do pracy indywidualnej i zespołowej, do spotkań formalnych i nieformalnych, do pracy koncepcyjnej, odpoczynku i rozwijania relacji między pracownikami. Kreujemy miejsce, które zakłada dbanie o samopoczucie i zdrowie, stymuluje świeże pomysły, obniża poziom hałasu. Chcemy rozmawiać o tym, jak zredukować stres, zmęczenie i rozdrażnienie, czy nawet oczyszczać powietrze ze smogu - mówią organizatorzy.

Żegnamy niewygody i ból

Zapraszamy do przestrzeni, które dają możliwość szybkiej zmiany pozycji pracy i umożliwiają ruch. Wychodzimy naprzeciw codziennym potrzebom rozluźnienia napięć fizycznych, redukcji stresu, pozbycia się bólu związanego z siedzącym trybem pracy. Dlatego, oprócz stołów przystosowanych do pracy na stojąco czy pufa bazującego na piłce gimnastycznej, proponujemy przerwę na jogę.

Wprowadzając do biura tradycyjnego czy domowego rozciąganie i naukę koncentracji, nakłaniamy do zdrowych nawyków, które można łatwo wcielić w codziennie życie. Dzięki nim pracownicy mają więcej energii, lepszy humor i samopoczucie.

Na naszą wystawę zaprosiliśmy Julię Durkiewicz, założycielkę poznańskiego Domu Kultury Jogi, która pokaże Wam, jak można wykorzystać przerwę podczas pracy, rozluźnić nadgarstki, zrelaksować barki i kark, łatwo rozciągnąć kręgosłup, w tym odcinek lędźwiowy. Julia zabierze Was także w krótką podróż medytacji i nauki koncentracji w hałaśliwym otoczeniu.

Żegnamy hałasy

Jesteśmy świadomi, że narastający w biurach hałas pogarsza atmosferę pracy, rozprasza uwagę, przeszkadza w efektywnym wykonaniu zadań, zwiększa stres. Dlatego stworzyliśmy rozwiązania zapewniające izolację od otaczającego zgiełku i zwiększenie koncentracji. Rozwiązania, dzięki którym pracownicy mają komfort akustyczny, potrzebny do rzetelnego i bezbłędnego wykonania zadania.

Systemy mebli z formowanego filcu SoundRoom, tkaniny o właściwościach akustycznych NOTI, mobilny parawan lub ścianki stojące systemu Balma PLUS, wyciszają rozległe powierzchnie open-space, tworzą oazy spokoju, dają pewność pełnej wymiany informacji i prawidłowego zrozumienia.

Żegnamy stresy

Nowoczesna firma wie, że pewne rodzaje osobowości są znacznie bardziej efektywne, gdy pracują w skupieniu czy stworzonym przez siebie inspirującym środowisku w domu. Prywatność w biurowym pokoju wieloosobowym zapewni biurko Balma PLUS z tapicerowanym, mobilnym parawanem lub stanowisko do pracy samodzielnej systemu SoundRoom. Przy nich można odbywać długie rozmowy handlowe w języku obcym przez telefon czy przeprowadzać telekonferencje z oddziałem zagranicznym. Dzięki takiemu mobilnemu parawanowi, użytkownik może otwierać się i zamykać na bodźce, w zależności od tego, czego aktualnie potrzebuje, a pozostali współpracownicy widzą, kiedy mogą zbliżyć się i porozmawiać.

Wiele sytuacji związanych z bieżącymi działaniami w firmie, nowymi pomysłami, szybkimi decyzjami wymaga spotkań nieformalnych w wyodrębnionej części większej powierzchni czy małej salce. Do tego przeznaczone są: salka konferencyjne, sofy i fotele SoundRoom NOTI i sofy z daszkiem Balma PLUS dające poczucie komfortu i pewność zrozumienia.

Żegnamy nudy

Monochromatyczne, zimne biura pozbawione ciekawych form i barw nie zmotywują, ani nie zachęcą współczesnego, doświadczonego profesjonalisty, aby przyłączył się do zespołu i rozwiązywał problemy firmy.

Dlatego proponujemy architektom nowych budynków biurowych piękne kolory i faktury tkanin, drewno, naturalne okleiny, lakierowane płyty melaminowe oraz zaskakujące formy świadomie projektowanych mebli. Sprzyjają one kreatywności i pracy wymagającej użycia wyobraźni, stymulują pomysły, zmniejszają skłonność do „zastygania w problemie”.

Geometryczne pufy x40 czy organiczne formy sof Bouli są praktyczną ozdobą dużych pokoi, pomieszczeń, korytarzy, holów. Rozweselająca piłka tapicerowana Rollo aktywizuje mózg, gimnastykuje kręgosłup, poprawia krążenie krwi.

Żegnamy smog

Czasy bezdusznych, odhumanizowanych pomieszczeń biurowych odchodzą do lamusa. Zdajemy sobie też sprawę, że powietrze, którym oddychamy, pozostawia wiele do życzenia: spaliny samochodowe, dym z kominów, toksyczne substancje występujące w lakierach, meblach, tapetach, wykładzinach, klejach. Nagromadzenie toksycznych substancji i elektrosmog we wnętrzach mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Dlatego polecamy uzupełnianie wyposażenia biur kwiatami doniczkowymi, które jonizują powietrze w pomieszczeniu, regulują temperaturę oraz tłumią hałas. Nie bez znaczenia jest także to, że poprawiają poczucie bezpieczeństwa, koncentrację i ogólne samopoczucie zespołu, w pewnym stopniu niwelując uczucie zmęczenia. Rośliny także nawilżają powietrze, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w klimatyzowanych biurach, bez uchylnych okien.

Informacje organizacyjne:

Zapraszamy od 14 do 17 marca na stoisko 55 w Pawilonie 5 oraz na otwarcie wystawy i opowieść o nowej koncepcji w środę, 15 marca o godz. 17.00.

Specjalnie zapraszamy wszystkich uczestników arena DESIGN na Przerwę na jogę! - proste ćwiczenia prowadzone przez Julię Durkiewicz, założycielkę poznańskiego Domu Kultury Jogi, absolwentkę filozofii na UAM i studiów podyplomowych na AWF w Poznaniu.

Nie, nie szykujcie legginsów i mat! Pozycje będziecie mogli wykonać w każdym ubraniu, na dowolnym siedzisku NOTI czy brzy biurku BALMA.

Rozkład zajęć:

wtorek 14.03

12.00 Zdrowe rozciąganie

12.30 Sztuka koncentracji

14.00 Zdrowe rozciąganie

14.30 Sztuka koncentracji

środa 15.03

12.00 Zdrowe rozciąganie

12.30 Sztuka koncentracji

14.00 Zdrowe rozciąganie

14.30 Sztuka koncentracji

czwartek 16.03

12.00 Zdrowe rozciąganie

Pytania prosimy kierować na adresy: marketing@noti.pl lub marketing@balma.com.pl

Partnerzy:

Galeria NOTI Poznań, ul. 23 lutego 16, tel. 61 663 30 40

Salon meblowy BALMA w Poznaniu, ul. Głogowska 157, tel. 61 852 77 77