instagram
en
pl
home

Warsztaty z odnawiania mebli

Podczas warsztatów przedstawione zostaną podstawy demontażu, usuwania starych powłok, wypełniania ubytków, przygotowywania drewna do nakładania nowych warstw wykończenia w zależności od wybranej techniki i tapicerowania mebli. Uczestnicy sprawdzą w praktyce narzędzia i specyfiki, które nie tylko pozwolą przywrócić starociom dawny wygląd, ale także wystylizować je i postarzyć wedle autorskich pomysłów.

O prowadzącym:

Paweł Machomet – absolwent szczecińskiej Akademii Sztuki na kierunku Architektura Wnętrz oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku Projektowanie Mebla.Wyszukuję stare, często zupełnie zniszczone meble i nadaję im świeży, całkowicie nowy wygląd. Pochodzą ze strychów, starych domów, czasem ktoś wystawia je do wyrzucenia. Bywa, że zupełnie nie nadają się do użytku, mają zniszczoną konstrukcję, brakuje im wielu elementów. Przechodzą wtedy wizualne eksperymenty i nigdy do końca nie wiadomo co będzie stanowiło ostateczny efekt. W takich przypadkach jest sporo miejsca na wykorzystanie wyobraźni i własnych pomysłów.

Program warsztatów:

16.03.2017:

godzina 10.00-11.30-Przywitanie Uczestników, omówienie zakresu prac przy poszczególnych stanowiskach,

godzina 11.30-13.00 - demontaż mebli

godzina 13.00-17.00 - oczyszczanie drewna.

17.03.2017 :

godzina 9.30 – rozpoczęcie pracy

godzina 10.00 -11.00 – otwarty wykład „Tkanina meblowa – rodzaje, zastosowania i właściwosci”. Prowadząca: Marta Kyrdziawa z firmy Deca Makes It Lovely.

godzina 11.00 -13.00 - wykańczanie drewna: lakierowanie, olejowanie, bejcowanie, malowanie współczesnymi emulsjami do drewna oraz farbami kredowymi opartymi na recepturze z XVII wieku, woskowanie, patynowanie itd.

godzina 13.00 -16.30 - tapicerowanie, montaż mebli

Partnerzy: Autentico/Chalk House - www.farbakredowa.pl /Altax – www.altax.pl / Deca Makes It Lovely – www.deca.com.pl

UWAGA: Limit miejsc na warsztaty został już wyczerpany!

rzuc_pan_okiem_3.jpg