instagram
en
pl
home

Job Smeets i Nynke Tynagel założyli Studio Job w 2000 roku. W ciągu piętnastu lat od ukończenia Dutch Design Academy w Eindhoven i założenia pracowni stali się pionierami kultury współczesnej, którzy zmieniają powszechne postrzeganie sztuki i designu. Studio Job często w swoich projektach odwołuje się do estetycznych ideałów niemieckiego kompozytora Richarda Wagnera. Projektanci szukają ciekawych opowieści z przeszłości, którym nadają nowe „życie”.

Prace Studia Job są utrzymane w prawdziwym duchu renesansu, stosowane techniki są różnorodne, a granice lekceważone. Wszystko po to, by projekty zmierzały w kierunku czegoś nowego, a jednocześnie by idee w nich wyrażone z łatwością były przyswajane przez odbiorców bez względu na granice geograficzne. W swojej pracy projektanci koncentrują się na dostarczaniu jedynych w swoim rodzaju i nigdy wcześniej nie widzianych produktów, które łączą sztukę z projektowaniem i redefiniują obszar pomiędzy tymi dwoma światami.

Prace Studia Job to projekty całkowicie uniwersalne, ale jednocześnie ekspresyjne. Projektanci tworzą dzieła sztuki, czerpiąc przy tym z klasycznego, popularnego oraz współczesnego designu oraz sztuk wizualnych. Symbolika i ikonografia, którą tworzy Studio Job jest heraldyczna i królewska, nawet w pop-kreskówkowych obrazach. Job Smeets lubi nazywać swój styl "New Gothic", o czym świadczy perfekcjonizm i wyjątkowość, które stały się jedną z cech definiujących studio. Nynke Tynagel często mówi o pracy podając przykład orkiestry symfonicznej. Jej zdaniem proces projektowy jest spójny ze sposobem, w jaki powstaje utwór muzyczny składający się z różnych dźwięków.

Studio Job współpracuje z rzeźbiarzami, producentami mebli, malarzami, specjalistami od odlewów z brązu, witraży, cięcia laserowego i druku 3D. Elastyczność zastosowania materiałów uwalnia studio od ograniczeń jednego konkretnego medium. Studio Job rewolucjonizuje postrzeganie gatunku, pozwalając na bogactwo, ornamentykę i zawiłość swoich projektów, a jednocześnie projektanci pozostają przywiązani do wysokiego poziomu kunsztu.

Szczegółowe informacje: www.studiojob.be

13.57_portret.jpgmini.jpg13.57_slamp.jpgmini.jpg13.57_Slamp_The_Lightning_Archives.jpgmi13.57_studio.jpgmini.jpg

 

.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact