instagram
en
pl
home

Po raz pierwszy na arena DESIGN! To będzie miejsce prezentacji ciekawych start-upów z Polski, w których design jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na rynkowy sukces. Prezentacja start-upów na Międzynarodowych Targach Poznańskich ma pokazać, że design staje się elementem budowania przewagi konkurencyjnej.

WYSTAWA: Start-DESIGN-Up

Interaktywna wystawa najciekawszych, wyselekcjonowanych przez redakcję Take Me To Design oraz Design/Biznes przedsięwzięć biznesowo-designerskich w Polsce. Prezentacja polskich start-upów z udziałem ich twórców. Na wysawienie zaprezentowane zostaną:

• Musicon (muzyczny wynalazek),

• Photon (robot uczący grywalizacji),

• Skriware (drukarka 3D, uczy programowania i projektowania przedmiotów),

• Anima Smart Notificator (pierwszy na świecie notyfikator, "przyjaciel rodziny"),

• Plaster miodu – honeycomb (szablon do precyzyjnego docinania, obróbki materiałów),

• EcoLife (domowa stacja AirQuality).

Wystawa będzie interaktywna - każdy zwiedzający będzie mógł sprawdzić jak działa pokazywany produkt, porozmawiać z twórcą lub projektantem. Ekspozycja będzie dostępna przez cały czas targów czyli od 6 do 9 marca br.

DYSKUSJA 06.03.2018 godz. 14:00

"Pokolenie designu, czyli jak wzornictwo pomaga start-upom"

W programie targów arena DESIGN znajdzie się także panel dyskusyjny o projektowaniu innowacyjnych pomysłów opartych na designie, wsparciu takich przedsięwzięć oraz budowaniu sukcesu biznesowego dzięki dobremu projektowi. Zgłębimy tajemnice projektowania kiedyś i dziś. Podczas dyskusji prowadzonej przez Piotra Sawczuka (Take Me To Design) wystąpią między innymi Marcin Joka (twórca Photona), Kamil Laszuk (twórca Musicona), Beata Paszke Sobolewska (twórca Torqway), Adrian Czapla (specjalista d/s edukacji, DPS Software Sp. z o.o.) i Prof. Marek Adamczewski (przedstawiciel ASP Gdańsk).

KINO DESIGNU

Podczas trwania arena DESIGN we strefie FORUM odbywa się wiele ciekawych prelekcji, spotkań, wykładów, paneli dyskusyjnych. Organizaotrzy wystawy proponują wypełnienie czasu pomiędzy tymi wydarzeniami. W przerwach odbywać się będą projekcje wywiadów z kanału YouTube TAKE ME TO DESIGN http://www.takemetodesign.com/ ze znanymi osobami ze świata projektowego. Między innymi: Karimem Rashidem, Tomkiem Rygalikiem, Ewą Minge, Fernando Menisem, Robertem Majkutem oraz wieloma innymi projektantami.

Od organizatorów

Wszystko jest zaprojektowane - a my chcemy to zaprezentować. Jako twórcy kanału Take Me To Design oraz dziennikarze serwisu www.designbiznes.pl podczas jubileuszowej już - 10 odsłony arena DESIGN, zaprosimy Państwa w świat nowoczesnego projektowania. Zgłębimy tajemnice zetknięcia pomysłowości projektowej z biznesowym sukcesem. Zapraszamy serdecznie na 3 przedsięwzięcia, których podczas arena DESIGN będziemy twórcami. Wystawa start-DESIGN-up, gdzie zaprezentujemy najciekawsze start-upy, które odniosły sukces na arenie międzynarodowej. W dyskusji "Pokolenie designu - czyli jak wzornictwo pomaga start-upom" porozmawiamy o tym jak projektowało się kiedyś i dziś oraz jak istotny jest dobry projekt w odpowiedzialnym biznesie. Dyskusja odbędzie się na scenie Forum 6 marca o godzinie 14:00. Natomiast, żeby wypełnić Państwu czas wolny pomiędzy prelekcjami i zwiedzaniem stoisk wystawców, zapraszamy na scenę Forum i Kino Designu, gdzie emitowane będą wywiady video z ważnymi dla świata projektowego osobami. Zaprojektujmy wspólnie ten czas.

Do zobaczenia w dniach 6-9 marca na arena DESIGN 2018!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact