Organizator: Grupa MTP

O targach

Podziel się

ARENA DESIGN to jedyne w Polsce miejsce spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć i możliwości światowego dizajnu.

Bilety Program

ARENA DESIGN od 12 lat łączy biznesowe prezentacje z merytoryczną analizą branży i środowiska. Jest częścią Międzynarodowych Targów Poznańskich. Promuje polski i najlepszy oryginalny dizajn, łączy i sieciuje projektantów z producentami, wyznacza trendy.

Wydarzenie skierowane jest do:

- projektantów i architektów wnętrz przedstawicieli branży kreatywnej
- miłośników designu
- osób poszukujących nowych materiałów i rozwiązań technologicznych
- studentów szkół wyższych o profilu artystycznym i technicznym

 

Motyw przewodni: SLOWNESS

 

Gwałtowne tempo zmian społecznych, przemysłowa nadprodukcja, rewolucja technologiczna spowodowały, że żyjemy w kulturze uzależnionej od prędkości, osiągania maksymalnej efektywności i zatopionej w nadmiarze. Konsumujemy i wyrzucamy. W codziennym pędzie eksploatujemy świat, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji takich działań. W obliczu katastrofy ekologicznej ARENA DESIGN 2020 proponuje rozpocząć dyskusję nad ideą slowness.

Podczas ubiegłorocznych Targów przyglądaliśmy się różnorakim aspektom „Transformacji” – przekształceniom społecznym, technologicznym, ekonomicznym, ale również tym kluczowym dla dizajnu – przekształceniom materiałów, procesów produkcji czy warsztatów pracy twórców. Zmianom gwałtownym, wywierającym mocny wpływ na środowisko. Tegoroczna tematyka slowness jest zatem konsekwencją zeszłorocznych debat. Wyhamowanie, spowolnienie, niespieszność nie stanowią bowiem zagrożenia dla światowej ekonomii. Odwrotnie, dochodzimy do kresu wytrzymałości naszej planety. Dlatego warto poszukać dobrych, nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym jesteśmy w stanie wprowadzać produkowane przedmioty do ponownego obiegu. Stawiać na jakość, lokalność, rozwój zrównoważony.

Chcemy, żeby ARENA DESIGN 2020 stała się przestrzenią namysłu nad implementowaniem ruchu slowness do strategii biznesowych czy strategii rozwoju marek.

 

Goście specjalni

Tradycją ARENY DESIGN stały się spotkania ze znanymi, światowej sławy projektantami, którzy dzielą się wiedzą, opowiadają o swoich inspiracjach, nietypowych pomysłach, pasji do projektowania, ale też o problemach, jakie można napotkać w zderzeniu z producentem czy konsumentem. 

Szczegóły: https://arenadesign.pl/pl/aktualnosci/gwiazdy-miedzynarodowego-wzornictwa-na-arena-design-2020

 

Projektanci Roku

Wyróżnienia dla młodych projektantów, których warto obserwować Konkurs Projektanci Roku jest organizowany w ramach ARENY DESIGN już po raz drugi. Celem konkursu jest promocja i upowszechnianie nowych rozwiązań wzorniczych, pogłębienie wiedzy o designie wśród przedsiębiorców i klientów docelowych, a także wskazanie potrzeby współpracy producenta i projektanta, pozwalającej osiągnąć wysoką pozycję na rynku międzynarodowym.

Szczegóły: https://arenadesign.pl/pl/wystawy/projektanci-roku/informacje-o-wystawie/

 

Top Design Award

Międzynarodowy konkurs TOP DESIGN award promuje innowacyjne wzornictwo na najwyższym poziomie. Wyróżnienie prestiżowym znakiem TOP DESIGN award jest narzędziem komunikacyjnym i promocyjnym stanowiącym potwierdzenie wybitnej jakości wzorniczej produktu. Oceny zgłoszonych produktów dokonuje niezależne Jury, złożone z wybitnych specjalistów w dziedzinie designu.

Szczegóły: https://arenadesign.pl/pl/konkursy/top-design-award/o-konkursie/ 

 

Formy Przyszłości

FORMY PRZYSZŁOŚCI – STREFA POLSKICH PROJEKTANTÓW to nowa przestrzeń, której zadaniem jest prezentowanie szerokiej publiczności – zarówno potencjalnym klientom, jak i przedsiębiorcom – najciekawszych projektów polskich projektantów.

Szczegóły: https://arenadesign.pl/pl/aktualnosci/polscy-tworcy-form-przyszlosci 

 

Wizjonerzy Polskiego Wzornictwa

STREFA WIZJONERZY POLSKIEGO WZORNICTWA to przestrzeń, która jest dedykowana prezentacji polskich marek stawiających na wzornictwo wizjonerskie, odważne i innowacyjne. Zaprezentujemy najmocniejsze i najbardziej różnorodne polskie marki, które zainwestowały we współpracę z projektantami i te, które zostały stworzone przez znanych polskich designerów.

Szczegóły: https://arenadesign.pl/pl/aktualnosci/wizjonerzy-polskiego-wzornictwa

 

AD Rooms

Pierwsza edycja programu skierowanego do twórców branży dizajnu. Projekt ma na celu pokazanie kreatywności, specyfiki stylu oraz wyjątkowego sposobu aranżowania wnętrz. W ramach programu, ARENA DESIGN udostępniać będzie projektantom i biurom projektowym przestrzeń do zaaranżowania.

Szczegóły: https://arenadesign.pl/pl/aktualnosci/studio-chmara-rosinke-prezentuje-projekty-wystawy-ad-rooms/

 

Zasoby. Slow materials

Druga edycja wystawy skupia się na zrównoważonych materiałach i powtórnych cyklach produkcji. Kuratorka Agata Nowotny stawia pytania dotyczące nie tylko pochodzenia tworzyw wykorzystywanych do produkcji przedmiotów codziennego użytku, ale zwraca także uwagę na to, ile czasu zajmuje wyprodukowanie materiału, jak długo żyje jako produkt i ile czasu wymaga jego recykling.

Szczegóły: https://arenadesign.pl/pl/aktualnosci/zasoby-slow-materials-wystawa

 

Dyrektor kreatywny

Maria Jeglińska-Adamczewska została dyrektorem kreatywnym wydarzenia. Maria urodziła się w 1983 roku w Fontainebleau we Francji. W 2007 r. ukończyła wzornictwo przemysłowe na prestiżowej ECAL w Lozannie, gdzie uzyskała stypendium przyznawane przez fundację IKEA. Pracowała w uznanych biurach projektowych, m. in. u Konstantina Grcica, Alexandra Taylora i w Galerie kreo. W 2010 roku w Londynie założyła własne studio – Office for Design & Research (Biuro Projektowania i Badań). Jego działalność obejmuje wzornictwo przemysłowe (meble, oświetlenie, przedmioty użytkowe), projekty badawcze i wystawiennicze. Jej klienci to między innymi: Ligne Roset, Kvadrat, Actus, Vitra, 1882ltd, St. Etienne Design Biennale, London Design Festival, Instytut Adama Mickiewicza, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Bilety: